Jump to content

Jaranie - czy powinnam to zaakceptować?


Recommended Posts

Jakie macie zdanie o jaraniu marihuany? Czy przeszkadzałoby Wam gdyby Wasz partner popalał od czasu do czasu?
Otóż ja jestem przeciwniczką marihuany itp, natomiast jestem od roku z mężczyzną który kiedyś (przed naszym związkiem) dużo palił, wręcz był taki okres że codziennie. Nie będąc jeszcze razem były dwie sytuacje jak przy mnie zapalił. Dobrze wie, że jestem przeciwniczką jarania. A odkąd jesteśmy w związku były też dwie sytuacje w których zapalił...aż do razem spędzonych wakacji z których wróciliśmy dwa tygodnie temu. Od czasu gdy zamieszkaliśmy ze sobą też nie jara, bo uznał że mu nie jest to potrzebne i lepiej "spedza mu się czas ze mną bez tego"... Ale polecieliśmy na wakacje z jego przyjacielem i narzeczona. Jego kumpel na wakacjach jarał non stop, a jego narzeczona nie miała nic przeciwko - ok, spoko luz. Natomiast mój partner podczas 12 dniowego pobytu prawie codziennie palił chociaż "buszka". Oczywiście nie widzi w tym problemu, dla niego to nie jest palenie (jeden czy dwa buszki -.-), kilka razy nawet chował się byle bym ja nie widziała, a nieraz przy mnie zapalił. Po tym nie jest agresywny, zachowuje się normalnie...Ale sam fakt, że zapalił chociaż bucha wywołuje we mnie poczucie żalu, gniewu, złości i jednocześnie smutku. Na wakacjach cały czas go obserwowałam, tylko straciłam go z zasięgu wzroku, gdzieś poszedł z kumplem, już miałam scenariusz że jara...Po prostu straciłam do niego zaufanie. Pewnej nocki chłopacy przesiedzieli do rana rozmawiając, a ja nie mogłam spać bo miałam z tyłu głowy że wspólnie jarają, choć moje przemyślenia okazały się nie trafne - podobno. Rozmawiałam z nim o tym, powiedziałam mu, że nie ufam mu, że cały czas go podejrzewam, natomiast on uznał że ma wakacje i nie jest w stanie odmówić koledze gdy mu proponuje.
Kolejna sprawa - alkohol. Czy picie na wakacjach codziennie po kilka piw i około 0.5l wódki na głowę jest ok? Mieszkając razem bywają dni, że też wypije sobie o tak, bo chce, bo ma ochotę... Dodam jeszcze, że ma on problemy zdrowotne i powinien tego unikać.
W mojej głowie rodzi się pytanie, czy ze mną coś jest nie tak? Czy to ja powinnam zluzować, spróbować zaakceptować to, że on nieraz chce sobie zapalić, nawet jeśli będąc pod wpływem tego jest wobec mnie miły itp.? Przeraża mnie fakt, że straciłam poniekąd zaufanie do niego, że jak np. będzie spotykać się z tym kumplem (a nie zabraniam mu) to będę miała z tyłu głowy myśli, że jara... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.