Jump to content

Wahania w związku


sh08

Recommended Posts

Cześć, witam wszystkich.

Mam problem bardzo dziwnej natury którego nie rozumiem, i jestem załamany że nie potrafię sobie sam z nim poradzić.

Byłem sam przez około 5-6 lat. W tym roku poznałem dziewczynę przez internet, okazało się, że mamy do siebie niedaleko, rozmowa jakoś szła, po dwóch miesiącach uznaliśmy że się spotkamy i od razu między nami zaiskrzyło. Czułem się niesamowicie wracając od niej wieczorem, naprawdę, nie czułem takiego szczęścia rozpierającego mnie od środka chyba jeszcze nigdy. To szczęście rozpierało mnie jeszcze przez długi okres czasu, trwało to przez pierwszy miesiąc, może +- tydzień. Oczywiście widywaliśmy się podczas tego miesiąca jeszcze kilka razy.

Dalej zaczęły się problemy. Po miesiącu związku zacząłem czuć dziwne, pojawiające się i znikające odczucia. Przez chwilę czułem, że ją kocham i starałem się to pokazywać jak najmocniej, potem przychodził okres gdzie tak naprawdę nie miałem pojęcia co czuje i wydawało mi się, że w ogóle jej nie kocham. Ten okres trwa do teraz. Śniły mi się również trzy razy inne dziewczyny- raz była to fantazja seksualna, której mi brakuje(tak sobie to wytłumaczyłem), raz była to noc z inną dziewczyną(tutaj głównie chodziło o nocne czułości i przytulanie się, uwielbiam ten czas spędzać ze swoją dziewczyną ale bardzo rzadko mamy okazję), nie potrafię tylko zinterpretować pierwszego snu, bo była to po prostu gra wstępna, która nie posunęła się dalej w żadnym kierunku.

Bardzo mi przykro, że tak się dzieje, ponieważ przy niej zauważalnie zacząłem się zmieniać, wcześniej byłem dużo mniej empatyczny i miałem mniejszą chęć do okazywania jakichkolwiek uczuć.

Sytuacja jest tym dziwniejsza, że gdy jesteśmy od siebie oddaleni, to mam takie rozterki. Przy naszych spotkaniach jakby wszystko ustępuje i potrafię się cieszyć nią, potrafię szczerze powiedzieć, że ją kocham. Aktualnie, gdy wraca mi to uczucie które coraz bardziej przeradza się z braku miłości w całkowitą pustkę, próbuję przeglądać nasze zdjęcia na telefonie i tłumaczyć sobie, bądź już nawet wmawiać, że przecież ją kocham, że powinienem w to wierzyć.

Mimo tych wątpliwości, staram się nie zaniedbywać związku w żaden sposób. Jestem taki, jaki byłem. Martwię się,staram się być troskliwy jak tylko potrafię, trzymam jej stronę i pomagam jej z problemami, dodaje jej odwagi w codziennym życiu, dzwonię codziennie, jestem  szczerze zazdrosny, oraz widzę swoją dziewczynę w swoich przyszłych planach i naprawdę chcę z nią spędzić resztę życia..

Co jest ze mną nie tak?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.