Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Pociąg

Czy to zaburzenia osobowości?-przypadek Madonny

Recommended Posts

Witam.

Temat zakładam z czystej ciekawości i prosiłbym o wasze wypowiedzi czy też interpretację tego co napiszę.Przeczytałem ostatnio biografię Madonny i zastanawia mnie czy ta piosenkarka nie cierpi na coś pod względem psychologicznym.Zakładamy roboczo,że to co jest opisane w książce to w 100% prawda.Proszę,żebyście odpowiadali w podpunktach tak jak nakreślam sytuację.

1.Będąc w wieku nastoletnim już lubiła szokować i chciała być w centrum uwagi.Mówi,że po śmierci matki była zła na Ojca,że ożenił się po raz drugi więc robiła wiele,żeby zwrócić na siebie uwagę lub go w jakiś sposób ukarać,że śmiał się związać z inną kobietą.Już w szkole wywołała skandal wykonując wyzywający taniec bodaj przed meczem kosztkówki.Robiła wiele by zdenerwować Ojca.Jak to interpretować?

2.W wieku 14 lat zaczęła współżycie ze swoim chłopakiem.Wiadomym jest,że coś takiego powinno pozostać słodką tajemnicą nastolatków szczególnie gdy ma się religijnego Ojca a sam fakt seksu z nieletnią grozi więzieniem.Ją to bawiło.Potrafiła żartować przy chłopaku,że powie o tym Ojcu czym przyprawiała lubego o zawał serca.Bawiło ją,że ktoś może mieć przez nią kłopoty.

3.Jej początki w Nowym Jorku były ciężkie-głodowała,mieszkała po norach w najgorszych dzielnicach,została nawet zgwałcona-o dziwo nie przeżywa tego jakoś bardzo.Ot stało się,nauczka na przyszłość.Jej byli wspominali,że lubiła zawsze ostry seks.Kochała się jak mężczyzna-mocno,zachłannie,energicznie.Czy może mieć to jakiś związek z gwałtem? Jeden wspominał,że po zbliżeniu potrafiła skulić się na drugim końcu łóżka i zapłakać.

3.Jest bezwzględna i lubi łamać zasady.Zmieniała chłopaków jeżeli to było w jej interesie,łamała im serca jeżeli miała z tego korzyści.Seks to dla niej narzędzie.Jej pierwsza menadżer znając jej charakter postawiła warunek-żadnych romansów z członkami kapeli.Prześpisz się z kimś-on wylatuje z zespołu.Specjalnie zaciągnęła do łóżka chyba perkusistę by wyrzucono go z zespołu bo wolała w jego miejsce swojego nowego chłopaka.Z praktycznie każdym kto posunął jej karierę naprzód miała romans.

4.Nie szanuje uczuć innych i lubi ich podpuszczać i prowokować,nawet publicznie.Będąc żoną Seana Penn'a potrafiła na jego oczach flirtować i innym albo czynić głośne uwagi w towarzystwie,że jest nudziarzem i marudą.Twierdzi,że zrobiła wszystko,żeby jej ślub był tajemnicą a i tak fotografowano ją z helikoptera i robiła wokół siebie szum.Bawi ją jak ktoś się przez nią wścieka i awanturuje.

5.W filmie dokumentalnym "W łóżku z madonną" opowiadając o swojej matce...wiła się na jej nagrobku.Po tej scenie jej brat był tak zniesmaczony,że nie brał już udziału w tym filmie.Popularnośc można zyskać również na grobie bliskich.

6.Scena z tego samego dokumentu.Bierze za ręce tancerzy i odmawia,krótką modlitwę o pomyślny występ.Występ na którym za chwilę będzie symulować na scenie masturbację.To tak samo jakby kibole prosili o boską opatrzność bo zaraz będą okładać kogoś maczetą.Nie wiem jak to skomentować.

7.Po latach dowiaduje się,że lada dzień wyciekną jej nagie akty za które zarobiła parę groszy biedując w Nowym Jorku.Boi się,że to zaszkodzi jej karierze,płacze koleżance w ramię po czym po chwili...uśmiecha się i stwierdza,że to w sumie lepiej,będzie jeszcze więcej szumu wokół niej.Nic z tego nie rozumiem.

8.Co chwila zmienia partnerów.W ogóle nie potrafi stworzyć trwałego związku jakby nie szanowała męzczyzn.Swoje pierwsze dziecko chciała mieć sama-szukała tylko kogoś kto ją zapłodni-i tak też się stało.Po co jej mąż a dziecku Ojciec.Mężczyzna musi być tak samo ambitny i bezwzględny jak ona.Inaczej jest dla niej nieudacznikiem.Sprawia wrażenie jakby nie szanowała nikogo.Swego czasu podczas tras koncertowych spośród tancerzy wybierała sobie kochanka a kiedy tournee się kończyło zostawiała go a cały zespół był wymieniany na nowy.Często przyznaje,że jest zła na matkę że zmarła i na Ojca że ją "zdradził",żeniąc się jako wdowiec z inną kobietą.Traktuje to jako zdradę i porzucenie jej.Cxyżby dlatego powielała te zachowanie w dorosłym życiu? Zaangażować kogoś i porzucić?

Czy na podstawie tych faktów można wysnuć jakieś wnioski co do jej osobowości?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.