Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Przegrana


smynia20
 Share

Recommended Posts

Witam, Jestem 24 letnią kobietą, będącą w związku 8 lat. (2 lata po ślubie). Zaczęłam się znów bać o Siebie, zaczęłam się bać swoich myśli i Siebie. Odkąd pamiętam doświadczałam różnych sytuacji (bicie przez matkę, niestabilność emocjonalna ze strony rodziców), mając ok. 12 czy 13 lat zaczęłam się kaleczyć, miałam czarne scenariusze, co ,,sama" zwalczyłam walcząc o Siebie dla Siebie. Gdzie jest problem? Bardzo często mam poczucie, że ,,przegrałam" już życie, mając lat 24.. Zmęczona jestem udowodnianiem wszystkiemu i wszędzie jak mogę być wartościowym człowiekiem, jak cały czas jest wędrówka pod górkę, gdzie momentami bardzo mocno się męczę "wspinając się", będąc Żoną jestem nieszczęśliwa, wypaliłam się życiowo i duszę się mocno w związku, który jednak pokazał, że nie pójdę naprzód- będę stała w miejscu, nie osiągnę niczego więcej, nie mając w NIM oparcia, a lekceważone bycie. Co do seksu również nie mam na niego kompletnie ochoty.  Co jest ze mną nie tak? Czuję, że nie rozumie mnie kompletnie cały świat. 

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

Opisuje Pani swoje życie w kategoriach walki, wygranej i przegranej. Pisze też Pani o wędrówce pod górę, wspinaniu się i udowadnianiu. To musi być męczące. Kto Pani stawia takie cele, kto wciąż podnosi Pani poprzeczkę? Komu Pani musi coś udowadniać? Jest Pani na początku swojego życia, które nie musi być taką ciągłą walką jeśli da Pani sobie możliwość zatrzymania się, cieszenia się tym co jest "tu i teraz" oraz akceptacji siebie samej. Warto o tym porozmawiać z psychoterapeutą; skąd u Pani są takie przekonania i jak można je zmienić aby nie czuć ciągłej presji.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.