Jump to content

Czy jestem zlym człowiekiem


Andzia0871

Recommended Posts

Mam 26 lat i od jakiegoś czasu zastanawiam się czy nie jestem złym człowiekiem.  Zaczęło się to w dzieciństwie zawsze byłam wycofana, potem zaczęto mnie wyśmiewać bo okulary brzydka itp chłopak który to robił bardzo mi się podobał. Po gimnazjum zaczęłam się malować itp lepiej wyglądać i kiedyś na imprezie ten sam chłopak przystawiał się kazalam mu spier.. 

Do setna teraz jestem mega pewna siebie, i zaczęłam zauważać że lubię wykorzystać ludzi że sprawia mi to przyjemność, nie utrzymuje z nikim Dłuższych reakcji bo nie mam takiej potrzeby, podczas kłótni z chłopaki nie mam hamulców mówię wszystko co może mnie zranic i odczuwam. Satysfakcję z wygranej kłótni w ten sposób. Wieloma ludźmi manipulowalam dla swoich celów i nie obchodzi mnie czy ich to zaboli 

Na ogół jestem pomocna miła osoba ale gdy ktoś zajdzie chodź lekko za skórę to już się odpala tak jak by ta zła ja 

Czy że jest ze Mną coś  nie tak? 

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że to wynika właśnie z Twojego dzieciństwa. Ja np przez to, że kiedyś miałam nadwagę, w szkole się ze mnie śmiali, zawsze byłam ułożoną i dobrą dziewczyną, kiedy zrzuciłam kilka kilogramów i bardzo się zmieniłam pod kątem fizycznym,zaczęłam "polować" na facetów w clubach, sprawiało mi to satysfakcję jak widziałam, że się im podobam. Często się z nimi całowałam itp, na początku nie dochodziło do niczego więcej, jednak gdy wyjechałam na wymianę studencką i doświadczyłam tego życia "Erasmusowego", przekroczyłam swoje granice, dwukrotnie. Nie był to seks z jakimś nieznajomym itp tylko z innymi studentami, których tam poznałam i którzy bardzo mi się podobali. Bardzo tego żałuję i nie chciałabym żeby to się więcej powtórzyło, myślę, że zawiodłam samą siebie i gdybym mogła cofnąć czas to bym tego nie powtórzyła. Teraz mam strach, że jeśli kiedyś coś takiego zrobiłam to jestem właśnie w stanie to powtórzyć będąc pod wpływem alkoholu. Mam lęki pod tym kątem i nie radzę sobie ze swoją przeszłością. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.