Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Podział wydatków w związku


Recommended Posts

Cytat

Witam,

Jestem młodą mężatką, mam 24 lata. Męża znam 3 lata, a od dwóch lat jesteśmy małżeństwem. Ostatnio mąż zaskoczył mnie stwierdzeniem, że chce abyśmy wszystkie rachunki dzielili na pół, tzn. żebyśmy "składali się" po 500 zł na mieszkanie i po 250 na jedzenie i jakieś drobne rachunki, po 250 na przyszłe mieszkanie. Pozostałe z wypłaty pieniądze mąż chce abyśmy mieli na swoje prywatne wydatki, tzn. ja na swoje prywatne wydatki i on osobno na swoje. Nie miałabym nic przeciwko jeśli by nie to, ze ja do tej pory studiowałam i zarabiałam 1000 zł miesięcznie lub nawet mniej. Na początku będę zarabiać około 1500 zł. Mąż zarabia 2500 zł. Do tej pory mąż płacił za mieszkanie, ja płaciłam za rachunki i jedzenie. Resztę odkładaliśmy na samochód (samochód kupiliśmy, dołozyli nam na niego moi rodzice). To oznacza, ze na moje wydatki miałabym ok 500 zł, a mąż na swoje 1500. Co o tym sądzicie? 

Różne rozwiązania są dozwolone, o ile wszyscy je aprobują. Jeśli warunki uległy zmianie, to ma Pani prawo ponownie negocjować umowę odnośnie podziału kosztów. Zagadnienie to warto by pewnie szerzej przeanalizować, by ustalić jakie w ogóle są opcje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.