Jump to content

Powrot do Polski


Kitty2345

Recommended Posts

Witam,

Nie poradzę sobie. Po 8 latach wróciłam do Polski mieszkając poprzednio w Bułgarii. Mimo stabilnego życia chciałam i ciągle się zastanawiałam jakby w Polsce było. Do tego namawiała mnie rodzina, ale miałam świetną pracę, którą lubiłam, ładne mieszkanie i znajomych. Do momentu kiedy rodzice zaczęli mi wmawiać, że zostanę sama na obczyźnie i umrę tam samotnie. Strasznie mną to wstrząsnęło, wysłałam kilka CV do Polski i szybko dostałam pracę. Postanowiłam spróbować i wróciłam do Polski. Żałuję i nie wiem jak to naprawić. Praca okazała się okropna, jest to zmiana na gorsze (nie finansowo ale wszystko inne). Jestem w kropce i nie wiem co robić. Męczyć się, wracać, szukać innej pracy ale w PL. Teraz naprawdę zostałam sama bo od innych słyszę tylko, że to była moja decyzja i mam żyć z tym błędem i że to głupi pomysł wracać do Bułgarii skoro już stamtąd wyjechałam. Nie wiem jak to odkręcić, zamęczam się codziennie. Doszło do tego, że zaczęły budzić mnie wymioty i kołatanie serca. Nie chcę chodzić do pracy, boję się jej rzucić bo boję się dziury w CV i że finansowo nie podołam. Nie wiem czy mam wracać bo wydaje mi się to za szybko i czy znajdę pracę z podobną pensją, nie wiem w którą stronę iść - tak się zapętliłam. Do Polski przywiózł mnie chłopak, ale teraz nikt mi nie pomoże w przeprowadzce, on też stwierdził, że mam sobie radzić sama skoro podjęłam decyzję o zmianie.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem podjęła Pani decyzję za namową rodziców, a nie z potrzeby własnej. To ich lęki o Pani przyszłość były przyczyną powrotu do Polski.Ta decyzja, jak się właśnie okazało unieszczęśliwiła Panią. Niepotrzebnie się Pani biczuje. Złe decyzje są wpisane w ludzki los i doświadcza ich każdy człowiek (bie raz i nie dwa...). Najlepiej wziąć to na klatę i jeśli uzna Pani, że to był błąd - to po prostu go zaakceptować. A następnie można samej sobie zadać pytanie: Co teraz, gdzie chcę żyć i z kim? Ważne, aby to była wyłącznie Pani decyzja. Wszystko można zacząć od nowa, jeśli damy sobie na to prawo. Powodzenia 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.