Jump to content

Nadopiekuńczość


Guest Rea

Recommended Posts

Witam, jestem w związku małżeńskim 5 lat. Mam 2 dzieci. Moim problemem jest nadopiekuńczość mojego męża nad dziećmi. 

Ja już nie wiem co mam robić. Mąż mnie już doprowadza do furii. To się w głowie nie mieści co on wyprawia. Proszę o poradę czy te zachowania o których opiszę są normalne ,czy to jednak ja przesadzam . Od razu mówię, że on nie pójdzie na żadna terapie, bo uważa, że on jest normalny i że to ja jestem nieodpowiedzialną matką. Rozmowa z nim też nic nie pomoże. Rozmawiałam z nim setki razy i nic to nie dało. Aktualnie już się nawet nie wtrącam bo szkoda mi moich nerwów. Dzieci mają 6 i 2 lata.

A wiec:

1. Ma jakąś obsesje na punkcie chorób. Jak tylko dziecko zaczyna kaszleć i kichać to on od razu karze iść do lekarza. Jak lekarz stwierdzi, że dziecko zdrowe to on mówi, że on się nie zna i trzeba prywatnie pójść. Jak wypada w weekend to od razu chce z dzieckiem jechać na pogotowie (ze zwykłym kaszlem!).

2. Ma świra na punkcie pilnowania dzieci. Dziecko nie może być w innym pomieszczeniu co my bo zaraz się jemu coś stanie. Mam chodzić za dzieckiem krok w krok i uważać żeby się nie przewróciło .

3. Dzieci mają zakaz wychodzenia z domu poniżej +10 stopni bo zaraz zachorują. Tak samo jak wieje wiatr to nie wolno wychodzić. 

4. Zakaz biegania, skakania, lizania, pełzania po podłodze bo zaraz będzie choroba.

5. Zakaz picia zimnego napoju, jedzenia twardych kawałków jedzenia bo zaraz się dziecko udławi.

6. Zakaz zostawiania dzieckiem pod inna opieką niż ja bo się boi że ktoś źle się dzieckiem zajmie.

7. Dziecko nie może płakać dłużej niż kilka sekund , trzeba od razu do niego biec bo...(bo kur..a umrze z płaczu!!!😡)

Tak wiec tego jest dużo, a dużo zapomniałam co miałam napisać, podałam tylko przykłady. Najbardziej się to nasiliło podczas tej durnej pandemii.

Jak jest w domu to ja jeszcze trochę się podporządkuje żeby nie było afer, ale jak tylko mąż idzie do pracy czy gdzieś indziej to ja pozwalam swoim dzieciom na wszystko co jest im zabronione. Często się zdążyło ze dziecko gdzieś upadło i miało siniaka lub zadrapanie to dopiero była awantura,że ja nie dopilnowałam! O wielu sytuacjach on nie wie bo wiem jak on reaguje i nic nie mówię żeby nie było afer. To trwa już 5 lat! Mam juz dosyć! Zanim nie mieliśmy dzieci to bardzo go kochałam a teraz po tym wszystkim czasem go nienawidzę. Jak żyć????

Proszę pomóżcie mi 😭😭

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.