Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Złość, agresja, zwłaszcza po alkoholu


Recommended Posts

Cytat

Witam serdecznie,

 

Nazywam się Karolina, mam 26 lat, jestem studentka i pracuje jako manager.

W relacji z moim partnerem Mam problem z opanowaniem gniewu i złości, często prowokuje sytuacje, które sprawiają, że jestem zła, jestem bardzo wybuchowa, jedno słowo potrafi wyprowadzić mnie odrazu z równowagi i czuję ogromny gniew, nie mogę się uspokoić, nie panuję nad tym co mówię i co robię, czasami dochodzi do rękoczynów, bo czasami rzucam się z rękoma na partnera, obrażam go, przeklinam, strasznie krzyczę. Po chwili dociera do mnie co zrobiłam jak zapalę papierosa i się jakoś uspokoje i zaczynam załowac i przepraszam i chce sie godzic . 

Po prostu nie wiem jak opanowac zlosc i gniew. Potrafię się zdenerwować o nawet mało istotne sprawy i strasznie jestem zazdrosna, obsesyjnie. 

Problem taki mam od 2 lat, dodam, że lubie tez pic alkohol, ktory wzmaga we mnie zlosc, ale tylko przy moim partnerze staje sie po alkoholu agresywna i zla. 

W czasie tego gniewu i złości mam też myśli samobójcze i chce sobie zrobic krzywde, nie dochodzi do niczego, ani do prob ale przeraza mnie to, ze tak mysle i to jest bardzo nasilone. Placze, krzycze. 

Też często jest tak, że podczas tego napadu jestem jakby w amoku i później wiele razy nie pamiętam co mowilam i krzyczalam do partnera.

Czy to ma podloze psychiczne? Jak moge sobie z tym poradzic, czy terapia mi pomoze?

Dodam, ze moja mama byla taka sama i nie panowala nad soba i krzyczala tez na mnie tak jak na tate i obrazala mnie. byla bardzo oziebla do mnie i ostra. moze to ma jakis zwiazek z tym?

Chcialabym zaczac normalnie zyc z moim partnerem i panowac nad zloscia.

Potrzebuje pomocy, bo nie radze sobie juz ze soba i boje sie ze moge zrobic sobie krzywde i nie chce ranic innych ludzi

Pozdrawiam

Karolina

Szanowna Pani,

pisze Pani o wybuchach gniewu i stosowaniu przemocy; wspomina złe wzorce z przeszłości (mama postępowała podobnie); sygnalizuje Pani także skłonność do sięgania po alkohol pomimo tego, że pogarsza sprawę. Z Pani opisu sytuacji wynika, że zmaga się Pani z problematycznym gniewem, który destrukcyjnie wpływa na Pani samopoczucie oraz relacje. W takim wypadku zalecany jest trening zarządzanie gniewem, który może się odbyć w ramach psychoterapii indywidualnej. Na podstawie Pani wpisu trudno mi jest powiedzieć coś więcej; nasuwają się natomiast różne pytania, ale do tego warto by przejść w trakcie konsultacji. Na przykład psychoterapii przez Skype.

Kilka słów o naturze gniewu można znaleźć tutaj:

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.