Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Natalia Grzegorczyk

DDA

Recommended Posts

Witam, mam 18lat jestem uczennicą liceum. Odkąd tylko pamiętam, tata nad używa alkoholu, od 14roku życia słyszę, że jestem najgorsza itd nie raz padły słowa, które pamiętam do tej pory i siedzą w mojej głowie. Dochodzi do sytuacji w których obecnie wykrzykuje mi, że mam się wynieść z domu jeśli np. Nie wyciągnę naczyń z zmywarki. Proszę o jakąś radę. 

Link to comment
Share on other sites

Najważniejsze to nie brać sobie tego głowy. Niestety doświadczeń już sie cofnąć nie da i zawsze takie sytuacje będą gdzieś na końcu głowy, ale masz może rodzeństwo? Twoja mama "ogarnia" życie? Zgadajcie się wszyscy i w dniu kiedy ojciec będzie trzeźwy, może bez kaca zagadajcie do niego że przesadza i dłużej się tak nie da. Rozmowa napewno nie będzie łatwa ale może po tłumaczeniach zacznie sobie coś w głowie tłumaczyć i chociaż trochę zmieni swoje podejście.

Link to comment
Share on other sites

Mam rodzeństwo, młodszego brata(13lat) buntującego się obecnie nastolatka, który myślę, że wycofuję się od poruszania tego tematu być może z tego powodu, że jest młody i sam nie chce tego słyszeć. 

Mama jest niestety kobietą, którą miała podobną sytuację w domu nawet gorszą. Ona stara mi się pomóc rozmawia itd. Ale myślę że na niej samej ciąży strach, że sobie nie poradzi nawet gdy jest myśl rozwodu. Jeśli chodzi o tatę rozmowy owszem były takie i było dobrze może przez miesiąc i znowu się zaczynały kłótnie między nami albo on po prostu nie słucha. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.