Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Witam


Ja126
 Share

Recommended Posts

Witam mam problem i nie bardzo wiem jak go sklasyfikować. Jestem żoną i matką 2dzieci, mam 32lata. Nasze zycie rodzinne jak wszedzie ma wzloty i upadki. Byl czas ze ralacje małżeńskie byly fatalne ale jakos to przetrwalismy i jest lepiej. Zmagam się za to od wielu lat z problemem, który z pozoru wydaje się moim tak zwanym "widzi mi sie" ale sprawa jest taka ze od lat nie potrafię tego zwalczyc w sobie. Mam manie dlubania we wlasnej skorze, wyciskania nakluwania szczegolnie na nogach. Od wielu lat moje nogi sa niewygojone, w strupach i bliznach. Próbowałam niejednokrotnie ale nic z tego nie wychodzi. Przechodze wstyd i zażenowanie latem i to tez mnie nie zmotywowalo na tyle do tego aby zaprzestac tym wstretnym działaniom. Czasami robie to do takiego stopnia,  ze (co trochę dziwne) dopiero gdy przestaję to robić strasznie palą mnie pokaleczone nogi. Nie wiem co jest ze mna nie tak ale ta glupia błacha czynność jest silniejsza ode mnie. Prosze poradzcie cos abym nie musiala juz czuc wstretu i wściekłości do samej siebie, za to. Dziękuję

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

opisuje Pani zachowanie mimowolne, kompulsywne, które wpływa na jakość Pani życia: obniża samopoczucie i powoduje negatywne myślenie o samej sobie. To zachowanie prawdopodobnie pomaga Pani obniżyć poziom napięcia i doznaje Pani ulgi gdy Pani to robi. Jednak potem gdy Pani patrzy na swoje nogi napięcie powraca i znów Pani chce je rozładować.

Pisze Pani, że to zachowanie towarzyszy Pani od wielu lat. Sugeruję Pani wizytę u lekarza psychiatry, który może zalecić Pani leki, które pomogą Pani złagodzić napięcie.

Skuteczne rozwiązanie Pani problemu to zrozumienie dlaczego tak Pani się zachowuje i przerwanie tego - najlepiej w towarzystwie specjalisty terapeuty. Terapia może odbyć się on-line.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.