Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

alkohol i narkotyki


david
 Share

Recommended Posts

witam

36 lat zonaty zona dwoje dzieci .od jakiegos czasu coraz czesciej jak pije alkohol to po dwoch piwach juz jestem gotowy wziasc amfetamine co mieszanka ta odbieraz mi umysl doszczetnie.ide sie zaszyc w poniedzialek ale potrzebuje porady jak to ugryzc.

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

zaszycie to nie lekarstwo na chorobę jaką jest uzależnienie.

Lekarstwem jest abstynencja od alkoholu i innych środków psychoaktywnych i terapia. Najlepsza na początek to terapia na oddziale zamkniętym - 8 tygodni bez środków psychoaktywnych to możliwość przyjrzenia się sobie, swojej motywacji do leczenia, strat spowodowanych piciem i narkotykami oraz poznanie mechanizmów choroby i sposobów radzenia sobie z trudnościami.

Potem trzeba kontynuować terapię już w warunkach ambulatoryjnych w przychodni.

Może Pan uzyskać informacje w najbliższej poradni uzależnień lub na stronach ośrodków terapii. Na przykład w WOTUW w Pruszkowie: http://www.wotuw.pl/leczenie-wotuiw/leczenie-wotuiw

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

dziekuje za odpowiedz Panj Kasiu

pije raz w miesiacu 2 dni max ale trace kontrole  czesciowo po spozyciu alko i jestem bardziej sklonny na kreske ,i mysle sie zaszyc z zalozeniem nie picia juz wogole  i nie bede mial sytuacji siegania po kreske .niemam wlasnie mozliwosci zadnej terapii praca dom rodzina musze pracowac  jednak mysle ze jest szansa wyjscia z tego ta droga oczywiscie siłe woli wytrenuje przez rok nie picia .jak Pani to widzi .

pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

zaszycie się ma na celu odstraszenie Pana od alkoholu bo skutki uboczne po napiciu się będą okropne. Świadomość tego pomoże Panu utrzymać abstynencję przez czas działania środka. Pytanie co potem. Leczenie z uzależnienia to nie tylko trening siły woli, to też wiedza o chorobie i mechanizmach uzależnienia oraz jak sobie radzić. Jeśli jest Pan zdecydowany całkowicie odstawić alkohol i narkotyki sugeruję pomyśleć o konsultacjach z terapeutą uzależnień aby poznać chorobę oraz samego siebie. Konsultacje mogą odbywać się on line pod warunkiem, że zachowa Pan trzeźwość. Najpierw dwa razy w tygodniu po godzinie, potem co tydzień. Taki program podstawowy,  na który składa się psychoedukacja w zakresie uzależnienia oraz zadania "domowe" służące samopoznaniu, wzmocnieniu motywacji do trzeźwości i nabyciu umiejętności radzenia sobie to 12 konsultacji. Wiedza + umiejętności + Pana motywacja to klucz do sukcesu. Motywacja jest tu najważniejsza a widzę, że Pan ją ma.

Jeśli Pan chce to zapraszam na jedną konsultację, porozmawiamy o Pana piciu i zażywaniu w kontekście diagnozy, potem prześlę Panu plan terapii i zdecyduje Pan co dalej.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.