Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Czy to jest zaburzenie osobowości borderline?


Recommended Posts

Cytat

Witam!!
Od pewnego czasu zmagań się z problemami natury psychicznej. Czytając wiele tematów w internecie wydaje mi się że to może być borderline. Mam 26 lat i jestem mężczyzną. Moje zachowanie w sposób tragiczny zaczęło odbijać się w moim związku ( o ile go już nie zakończyło). Ciężko mi się odnaleźć w życiu, skupić na realizowaniu celów w życiu, daniu szczęścia drugiej osobie. Wcześniejsze perypetie z partnerka oraz śmierć członka rodziny spowodowały chęć częstego sięgania po alkohol. Z czasem pojawiły się stany depresyjne, lękowe oraz agresja w stosunku do mojej partnerki. Starała mi się ona pomóc jednak po kolejnym wybuchu agresji jej cierpliwość się chyba skończyła. Dostałem wybór, że muszę się leczyć i jak ogarnę swoje życie to wtedy będzie ze mną. Jednak odsunął się teraz odemnie nakreślajac gdzie powinienem się zgłosić. Jednak wydaje mi się że przez moje zachowanie jej uczucie do mnie wygasa. Wielokrotnie w ataku furii chciałem sam odejść jednak później po zastanowieniu pojawiał się strach i pustka. Strach przed utratą miłości. Paradoksalnie nie przed samotnością, ponieważ Lubie samotność. Ale brak miłości jest przerażającu, brak wiedzy o obecności tej drugiej osoby. Teraz kiedy nasz kontakt jest znikomy i ogranicza się jedynie do rozmów o mojej chorobie psychiczne jest jeszcze gorzej. Alkohol daje "wybawienie" daje wytrwać do nocy by zasnąć i nie myśleć. Wcześniejsze sytuacje z partnerka(wiele rozstan) sprawily utratę pewności siebie i strach ze znów odejdzie. Ze znajdzie kogoś lepszego bo ja jestem tak prawdę mówiąc nikim, staraniem, który mało sobą reprezentuje. Proszę bardzo o pomoc!!!
 

Szanowny Panie,

dziękuję za podzielenie się swoimi rozterkami na forum. Faktycznie widać w nich pewne symptomy charakterystyczne dla zaburzenia z pogranicza (borderline) choć do postawienia diagnozy potrzeba bardziej wnikliwej analizy. Zgłębienie tego tematu i rozstrzygnięcie czy rzeczywiście to jest centralnym punktem pojawiających się trudności z pewnością byłoby wątkiem przewodnim początkowej fazy psychoterapii. Dobrze jest mieć jak najwięcej informacji o specyfice tego problemu, dlatego polecam lekturę artykułu na łamach naszego serwisu: 

Wprawdzie w ostatnim zdaniu zwraca się Pan z prośbą o pomoc, ale zapewne jest Pan świadom, iż choćby najbardziej rozbudowana odpowiedź na forum nie rozwiąże problemu. Ani psychoterapeuta nie podsunie uniwersalnego rozstrzygnięcia, które wdrożone w życie rozwiązałoby wszelkie trudności, ani psychiatra nie dostarczy lekarstwa, które wszystkiemu by zaradziło. Konieczna jest wytężona praca nad sobą najlepiej pod okiem wykwalifikowanego specjalisty – psychoterapeuty, z którym należałoby się spotykać przynajmniej na początku raz lub dwa razy w tygodniu w ramach sesji indywidualnych, co jest stanowczo zalecane. Im szybciej Pan zacznie, tym prędzej nastąpi poprawa, a warto uwzględnić, że w przypadku domniemanego problemu (borderline) leczenie jest niestety procesem czasochłonnym, który może potrwać powyżej roku. Szybkie rozpoczęcie leczenie jest ważne także z tego względu, że jest niestety duże prawdopodobieństwo, iż sytuacja pogorszy się jeśli nie zacznie Pan nad sobą pracować. Bardzo poważne konsekwencje mogą mieć wybuchy złości, krańcowo depresyjne myśli. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.