Jump to content

Tęsknota za nim sprawia że wpadam w depresję


Xxagnesxx

Recommended Posts

Jestem 26-latką, od 3 lat mam męża, od 1.5 roku cudownego syna. 

Od kiedy urodził się syn w moim małżeństwie bardzo się popsuło, zaczęłam zauważać w mężu wady, których do tej pory nie widziałam. Jestem ze wszystkim sama, mąż nie pomaga mi w niczym ani przy dziecku ani w domu, a do tego lubi wypić. Z dnia na dzień co raz bardziej go nienawidzę i zastanawiam się nad odejściem od niego. 

A do tego wszystkiego wciąż siedzi mi w głowie mój dawny przyjaciel (przyjmijmy D), mężczyzna z którym wiem że dziś byłabym szczęśliwa. Poznałam go już w trakcie trwania naszego związku z obecnym mężem(jesteśmy razem 10 lat, pierwsza miłości) jakieś 6 lat temu, pracowaliśmy razem, dużo rozmawialiśmy, zawsze mogłam na niego liczyć, jednak kontakt się urwał po jakimś czasie gdy odeszłam z pracy,on wyjechał do innego miasta za pracą. Potem był mój ślub, dziecko jakoś zapomniałam o D na 3 lata,aż do pewnej nocy w lecie zeszłego roku kiedy mi się przyśnił, tak od tej pory nie może mi wyliźć z tego łba. Nie ma dnia żebym o nim nie myślałam, śni mi się parę razy w miesiącu, każda najmniejsza rzecz mi o nim przypomina, ta myśl mnie zabija. Jeszcze do tego ta sytuacja z mężem, gdzie jestem na skraju wytrzymałości i poprostu z mojej strony te małżeństwo wisi na włosku. Teoretycznie mogłabym się odezwać do D jednak minęło już tyle czasu, a poza tym mój mąż i dziecko, wiem wewnętrznie że nie wypada mi tego zrobić, bo mąż był zawsze o niego zazdrosny. Poza tym nie wiem czy on nie ma też kogoś i czy ta kobieta by sobie tego życzyła. Ta tęsknota za nim zżera mnie od środka, wiem że przyjeżdża do rodziców do miejscowości w której mieszkam, każde wyjście na zakupy, do miasta wiążę się z nadzieją że może go spotkam. Ta myśl że przejeżdża koło mojego domu a ja nawet o tym nie wiem a tak bardzo go wyglądam sprawia że chcę mi się ryczeć. On być może już o mnie nie pamięta, może usunął mój numer, nie wiem. Wiem że jestem w ślepym zaułku z którego pragnę wyjść sama, bez ingerencji w niczyje życie, nie komplikując nikomu życia tak jak ja mam je skomplikowane. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.