Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Zmiana zachowania dzieci podczas rostania


Recommended Posts

Problem z dziećmi przy rostaniu, zmiana zachowania u dzieci. Mój przyjaciel rostal się z kobietą z którą byl 9 lat. 2 córeczki zostały z matką. Oczywiście ojciec widuje się z nim, ale zauważył u dzieci dziwne zachowanie. Oczywiście troska starszej dziewczynki (7lat) jest normalna w stosunku do młodszej (2lata), ale widać że na płacz młodszej reaguje ona automatycznie, ponieważ nawet w towarzystwie ojca takie sytuacje się zdarzają. Czyli rzuca wszystko co aktualnie robi i leci do małej. Wygląda to tak, jakby większość czasu to ona zajmowała się siostrzyczka. Jakby przejęła obowiązki matki poprostu w tej swerze. Nie bardzo wiemy co możemy z tym zrobić. Rozmowa z matką jest nierealna ponieważ ona się wybiela i traktuje to jako atak na jej osobę,a tu chodzi poprostu o dzieci. Czy istnieje jakies rozwiązanie tej sytuacji? Jak to wygląda w oczach psychologa? 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

jeżeli ojciec ma dobry kontakt ze starszą córką może z nią porozmawiać o jej zachowaniu. Docenić, pochwalić za to, że troskliwie opiekuje się młodszą siostrą, zapytać czy zawsze tak robi, czy sama ma taką chęć opieki lub czy ktoś tego od niej wymaga. Może nie wszystko na raz na pierwszej rozmowie, wymaga to życzliwości, delikatności i wyczucia, żeby córka nie zaczęła się czuć winna, że coś robi źle.

Dopiero na podstawie rozmów z córką można podjąć dalsze kroki jeśli dzieje się coś niepokojącego.

Pozdrawaim,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.