Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Toksyczny dom


Enola
 Share

Recommended Posts

Witam

Szukam porady oraz chce się opisać jak wygląda moja sytuacja w domu a pandemia nie ułatwia i jest gorzej.

Na początku napisze że mam 24 lata i żałuję moich decyzji z ostatnich 4 lat. Teraz widzę wiele rzeczy lepiej i to jaki wpływ miała i czasmi nadal moja matka. Aktualnie nadal z nią mieszkam przez pandemie nie mogę znaleźć pracy jest ciężko i nie mam wsparcia tylko dodatkowo wyzwiska. A plany były w tym roku aby jak najszybciej się wyprowadzić. Opowiem o tym jak ona potrafi mnie traktować. Pomimo że zawsze pomagałam w domu jak tylko mogłam ona nie widziała tego wymagała coraz wiecej albo przyczepiala się do najdrobniejszych szczegółów. Jej największą obsesją to sprzątanie. Robiłam to ja od kiedy tylko byłam jeszcze w podstawówce. Zawsze miało być sprzątne 2 razy w tygodniu często kiedy zbliżały się te dni musiałam to robić bo kiedy tego nie zrobiłam były kary najróżniejsze zdarzały się też przemoc fizyczna i psychiczna. Tutaj w tym okresie mogła bym bardzo dużo opowiedzieć ale przejdę  do tego co jest teraz. Aktualnie od ponad 2 miesięcy z nią nie rozmawiam tak.mieszkam w jednym domu z nią i jej facetem oraz bratem i tylko z nim rozmawiam. Postanowiłam przestać się odzywać bo były kłótnie o wszytko o nie otwarte drzwi o nie rozładowania zmywarkę o nie posprztanie łazienki a ostanio nawet o to że moja wina że rósł gotował się z 3 godziny i to nie wyłączyłam pomimo że nie wiedzilam że go odgrzewa. Jeszcze niedawno miałam  nawet zamykaną łazienkę na klucz i była otwierana tylko na wieczór do kąpieli. A najgorsze jest to że kłótnie nie sa zwykle ja jestem w nich wyzywana od najgorszych od flej od osoby która jest jebnieta która powinna się leczyć, że jestem chora nienormalna. To są kłótnie które się ciągną godzinami. Kiedy często się bronilam w nich ale od ponad 1,5 roku wychodzę do pokoju nie odzywam się. Ale dołuje mnie bardzo to co słyszę na swój temat. Zawsze na koniec jest powiedziane że mam wypierdalać i się wyprowadzić. Ostatnio to co słyszałam to że mnie spakuje i wyjebie. Dodam jeszcze że facet który z mieszka specjalnie ja jeszcze bardziej na mnie nakręca. Potrafi sam wywołać kłótnie np o zmywarkę kiedy udaje że nie wie ze jest umyta i włada do niej brudne naczynia a na wejściu skarży co zrobił. I jest hałas oczywiście wina spada na mnie. Muszę jeszcze dodac że moja matka zniszczyla mi związek dwa lata temu kiedy kotrolowała mnie kiedy mam wrócić do domu bo goście jadą do niej podkreślę. Zrobiła mi kłótnie przez tel a że znała matkę chłopaka to do niej zadzwoniła to co powiedziała było dla mnie ciężkie czułam się jak nastolatka. A byłam dorosłą kobietą. Od tego czasu przestała jej ufać i stać się za dużo nie mówić. Nigdy nie usłyszałam żadnych przeprosin za to co mówi. Dodam na samą koniec że mój ojciec to alkoholik i kiedy pomogłam się go pozbyć z domu kiedy byłam dzieckiem a wtedy kłótnie które toczyła z ojcem przeszły na mnie. 

Zakończę moje wiadomość na tym ale to nawet nie jest połowa tego co sie działo w domu. Myślę że jedynie co mogę zrobić to wyprowadzka i terapia. Ale jak w dobie pandemią znaleźć pracę jest bardzo ciężko. I tracę siłę kiedy przeglądam oferty wysyłam cv i nic cisza. 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

z Pani wpisu wynika, że chce Pani zadbać o siebie i usamodzielnić się aby realizować swój scenariusz na życie i zająć się sobą. Sytuacja w domu, którą Pani opisuje powoduje, że narasta w Pani frustracja spowodowana trudnościami w znalezieniu pracy, że nie dzieje się to tak szybko jak by Pani chciała.

Może Pani ten czas wykorzystać na podjęcie terapii DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików) w poradni terapii uzależnień. Takie terapia jest za darmo i może Pani pomóc w podtrzymaniu motywacji do zmiany swojego życia, nabraniu dystansu do tego co mówi o Pani mama oraz w budowaniu oparcia w sobie.  Na terapii może Pani też przepracować swoją relację z matką i spojrzeć na nią i na siebie pod różnym kątem.

Link do placówek lecznictwa gdzie Pani może uzyskać wsparcie: https://www.parpa.pl/index.php/placowki-lecznictwa

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.