Skocz do zawartości

Toksyczny dom


Enola

Polecane posty

Witam

Szukam porady oraz chce się opisać jak wygląda moja sytuacja w domu a pandemia nie ułatwia i jest gorzej.

Na początku napisze że mam 24 lata i żałuję moich decyzji z ostatnich 4 lat. Teraz widzę wiele rzeczy lepiej i to jaki wpływ miała i czasmi nadal moja matka. Aktualnie nadal z nią mieszkam przez pandemie nie mogę znaleźć pracy jest ciężko i nie mam wsparcia tylko dodatkowo wyzwiska. A plany były w tym roku aby jak najszybciej się wyprowadzić. Opowiem o tym jak ona potrafi mnie traktować. Pomimo że zawsze pomagałam w domu jak tylko mogłam ona nie widziała tego wymagała coraz wiecej albo przyczepiala się do najdrobniejszych szczegółów. Jej największą obsesją to sprzątanie. Robiłam to ja od kiedy tylko byłam jeszcze w podstawówce. Zawsze miało być sprzątne 2 razy w tygodniu często kiedy zbliżały się te dni musiałam to robić bo kiedy tego nie zrobiłam były kary najróżniejsze zdarzały się też przemoc fizyczna i psychiczna. Tutaj w tym okresie mogła bym bardzo dużo opowiedzieć ale przejdę  do tego co jest teraz. Aktualnie od ponad 2 miesięcy z nią nie rozmawiam tak.mieszkam w jednym domu z nią i jej facetem oraz bratem i tylko z nim rozmawiam. Postanowiłam przestać się odzywać bo były kłótnie o wszytko o nie otwarte drzwi o nie rozładowania zmywarkę o nie posprztanie łazienki a ostanio nawet o to że moja wina że rósł gotował się z 3 godziny i to nie wyłączyłam pomimo że nie wiedzilam że go odgrzewa. Jeszcze niedawno miałam  nawet zamykaną łazienkę na klucz i była otwierana tylko na wieczór do kąpieli. A najgorsze jest to że kłótnie nie sa zwykle ja jestem w nich wyzywana od najgorszych od flej od osoby która jest jebnieta która powinna się leczyć, że jestem chora nienormalna. To są kłótnie które się ciągną godzinami. Kiedy często się bronilam w nich ale od ponad 1,5 roku wychodzę do pokoju nie odzywam się. Ale dołuje mnie bardzo to co słyszę na swój temat. Zawsze na koniec jest powiedziane że mam wypierdalać i się wyprowadzić. Ostatnio to co słyszałam to że mnie spakuje i wyjebie. Dodam jeszcze że facet który z mieszka specjalnie ja jeszcze bardziej na mnie nakręca. Potrafi sam wywołać kłótnie np o zmywarkę kiedy udaje że nie wie ze jest umyta i włada do niej brudne naczynia a na wejściu skarży co zrobił. I jest hałas oczywiście wina spada na mnie. Muszę jeszcze dodac że moja matka zniszczyla mi związek dwa lata temu kiedy kotrolowała mnie kiedy mam wrócić do domu bo goście jadą do niej podkreślę. Zrobiła mi kłótnie przez tel a że znała matkę chłopaka to do niej zadzwoniła to co powiedziała było dla mnie ciężkie czułam się jak nastolatka. A byłam dorosłą kobietą. Od tego czasu przestała jej ufać i stać się za dużo nie mówić. Nigdy nie usłyszałam żadnych przeprosin za to co mówi. Dodam na samą koniec że mój ojciec to alkoholik i kiedy pomogłam się go pozbyć z domu kiedy byłam dzieckiem a wtedy kłótnie które toczyła z ojcem przeszły na mnie. 

Zakończę moje wiadomość na tym ale to nawet nie jest połowa tego co sie działo w domu. Myślę że jedynie co mogę zrobić to wyprowadzka i terapia. Ale jak w dobie pandemią znaleźć pracę jest bardzo ciężko. I tracę siłę kiedy przeglądam oferty wysyłam cv i nic cisza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.