Skocz do zawartości

Chce wrócić do siebie.


Bibi

Polecane posty

Dzień dobry, 

nazywam się B, miło mi Was poznać. Urodziłam się w Polsce lecz moi rodzice i ja jesteśmy z Kaukazu, mam 25 lat. 

Czuję, że w ostatnim czasie moja psychika bardzo i to bardzo dobrze współgra ze mną jak nigdy dotąd. A to wszystko od momentu gdy wyprowadziłam się od rodziców. I może tu zatrzymajmy. Gdy się urodziłam mój ojciec stawiał bardzo dużą różnice pomiędzy mną a siostra, kochał ją po prostu bardziej ( dziś już obie na równi). Powodem tego, że kochał ją bardziej było to, że po śmierci jego syna, Ona była pierwszym dzieckiem. W związku z tym mnie nigdy nawet nie powiedział, że mnie kocha. Dawniej był bardzo złym człowiekiem... Był alkoholikiem, katował mamę, siedział długie lata nawet w więzieniu.. Mama, mama była i jest aniołem lecz Ona nie dawała sobie rady z tym wszystkim ( żyliśmy bez dokumentów, bez pracy) jedynie była szkoła. Nie raz po kilka dni piliśmy samą herbatę by nie czuć głodu.  Na szczęście gdy skończyłam 18 lat w tym samym miesiącu poszłam do pracy, i oczywiście dalej się uczyłam. Miałam mnóstwo energii (przynajmniej mnie się tak wydawało). Po czasie siostra również znalazła pracę lecz tonęliśmy w długach... Bardzo i to bardzo dużych. Moja mama zawsze nas prosiła byśmy coś my z siostrą wymyśliły ponieważ Ona nie ma sił. I pewnego dnia wzięłam bardzo duży kredyt w banku by nas wyciągnąć z długów. (Tata już nie pił i nie bił mamy ) Gdy oddałam mamie pieniądze mama kupując towar do sklepu wiosła tym większe długi niż były. Lecz dalej było wszystko w porządku ze mną. Ponieważ pracowałam i wiedziałam, że dam radę spłacić ten dług, lecz później wzięłam kolejny kredyt by inny dług spłacić. I w pewnym momencie straciłam pracę, ojciec wylądował w śmiertelnym stanie w szpitalu, długi zostały..  I tak cały rok zleciał. W następnym roku ojciec znów wylądował w szpitalu i ja dalej nie miałam pracy (nikt mnie nie chciał zatrudnić). Gdy przyszedł kolejny rok to na szczęście ojciec zdrowy lecz moja bliska przyjaciółka zmarła na raka krwi i siostra wylądowała w szpitalu, nagle pandemia, wojna na ojczyźnie mojej, brak pracy i pisma od komorników nagle... Przez to wszystko nie czuję radości z rzeczy materialnych, z relacji z chłopakiem z którym się poznałam, nie potrafię nic dokończyć co zaczęłam, nie czuję, że mi przykro, nie stroje się jak dawniej, lecz psychicznie czuje się bardzo dobrze ( naprawdę). Jestem spokojna, mniej nerwowa, uśmiechnięta i to wszystko szczerze lecz powyższe rzeczy mnie blokują do samo rozwoju. Dawniej pracowałam w 3 miejscach, uczyłam się, imprezowałam, spotykałam się z chłopakiem i czułam radość, byłam bardzo i to bardzo ambitna i marzyłam a teraz marzę by to wszystko wróciło do mnie. To wszystko zaczęło się od śmierci mojej przyjaciółki mniej więcej w tym okresie. Proszę pomóżcie mi wrócić do siebie. Przeszłam bardzo dużo w życiu a zniszczyły mnie moje długi i brak możliwości patrzenia w przyszłość. 

Pomóżcie. 

Z góry bardzo dziękuję za uwagę, bardzo przepraszam za haotyczne opisanie problemu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.