Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Nieuzasadniona zazdrość

Martyna_Ł
 Share

Recommended Posts

Witam, przychodzę z nadzieją iż znajdę tu jakąś porade ktora pomoże mi ocalić mój związek. Zacznę od tego ze z obecnym partnerem jest 6 miesięcy. Mój poprzedni związek był toksyczny, było ze strony partnera dużo zbyt dużo kontaktów z innymi kobietami przez co jestem teraz dużo bardziej podejżliwa dla obecnego partnera ktory nie robi w zasadzie nic nieodpowiedniego. Moje pytanie jest takie jak poradzic sobie z pamięcią o poprzednich wydarzeniach w poprzednim związku? I jak nie oddalać sie od aktualnego faceta przez chora zazdrość?

@Martyna_Ł Witam serdecznie na forum. Opisuje Pani trudności w zakresie radzenia sobie z emocją zazdrości, która bywa przytłaczająca. O tym, czy zazdrość jest dla związku korzystna czy raczej niedobra swego czasu mówiłem w podcaście:

Istnieją różne sposoby radzenia sobie z zazdrością. Jednym z nich jest użycie dialogu wewnętrznego, przy pomocy którego człowiek stara się racjonalnie spojrzeć na sytuację, w której emocja wystąpiła. Zmieniając sposób myślenia o sytuacji można spowodować zmianę emocji na inną. Umiejętność praktycznego zastosowania dialogu wewnętrznego może Pani ćwiczyć samodzielnie lub z pomocą metod stosowanych przez psychoterapeutą podczas sesji terapeutycznej. 

Opisany powyżej sposób może okazać się niewystarczający, jeśli przyczyny pojawiania się nadmiernej zazdrością są bardziej złożone i wymagałyby przepracowania podczas sesji psychoterapii. Nie da się ich rozpoznać przez forum ani tym bardziej uporać z nimi w ten sposób.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Ważna informacja

Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

• ksiazka.jpg

• PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

• Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.