Jump to content
  • psycholog-online-skype-20222.jpg

Wsparcie dla partnera


Marbelly
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Jestem z moim obecnym narzeczonym w związku od prawie 3 lat. Bardzo dobrze się dogadujemy, możemy rozmawiać o wszystkim bez skrępowania. Od jakiegoś czasu martwi mnie jego stan psychiczny. Wiem, że w dzieciństwie miał zdiagnozowane ADHD, a poza tym jest osobą bardzo nerwową. Jednak podejrzewam u niego jakiegoś rodzaju nerwicę. Często mówi mi, że kiedy się budzi, czuje ogromny stres i lęk bez uzasadnienia. Stres jest też związany z pracą, ale jego poziom u mojego partnera praktycznie wychodzi poza skalę. Czasami nie może przestać myśleć i analizować jakiegoś problemu i wręcz "zjada" go to od środka. Dużo pracuje przy komputerze i praktycznie nie ma ruchu, więc może to kwestia tego, że nie ma jak wyładować emocji. Kiedy bywa niespokojny czy zestresowany, to nie potrafi spokojnie usiedzieć, zwykle wtedy jego noga drga przez długi czas, wierci się na krześle. Od razu można po nim poznać, że coś w nim siedzi.

Bardzo chciałabym mu pomóc. Zaczął od wczoraj przyjmować lek Bioxetin. Sama też go przyjmuję, bo choruję na zaburzenia odżywiania. Mam nadzieję, ze dzięki tabletkom nieco zejdzie na ziemię, ale obawiam się, że i tak będzie mu potrzebna jakiegoś rodzaju terapia. Jak sądzicie? Co to może w ogóle być?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.