Jump to content
Monika0000

Mak już siebie dosyć..

Recommended Posts

Witam.Mam 34 lata, męża  i 2 dzieci. Od 7 lat mam depresję, od czasu ciąży z moja młodsza  córka. Oczywiście jestem na antydepresantach i pomaga mi to dużo(jestem mniej placzliwa i mniej nerwowa)ale i tak nie czuje się do końca sobą. Terapię też przerobilam ale jakoś nie mam zaufania do mojej  pani psycholog, w ogóle się mną nie interesuje tylko tabletki przypisuje. Jestam ciagle zmęczona, bez motywacji. Nic mi się nie chce. Najlepiej przespalabym cale zycie. Idę do pracy, opiekuje się dziećmi, domem ale to wszystko jakoś tak ciągle z przymusu. Nic mnie tak naprawdę nie cieszy. Jak z tego wyjść?Raz A dobrze. Nienawidzę  siebie i swojego zachowania. Jak się cieszyć życiem?

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

czy dobrze rozumiem, ze Pani lekarz psychiatra jest również psychologiem/psychoterapeutą? Pytam bo tylko lekarz może przepisywać leki.

W każdym razie ważne jest aby Pani opowiedziała o swoim samopoczuciu lekarzowi, którzy Panią prowadzi. Może trzeba zmienić dawkę lub leki.

Leki mają na celu stabilizację Pani nastroju, natomiast dzięki terapii powinna Pani nauczyć się sobie radzić z trudnymi myślami i emocjami co pomoże Pani odzyskać zadowolenie i motywację.

Rozumiem, że jest Pani dosyć zajęta w ciągu dnia: praca, dzieci, dom. Czy ma Pani czas dla siebie aby zrobić w tym czasie coś co Pani lubi, co sprawia Pani przyjemność czy chociażby odpocząć? To ważne aby Pani zadbała o siebie i swoje potrzeby. Dała sobie choćby parę chwil codziennie dla siebie samej.

To tylko doraźna konsultacja. Warto by było gdyby Pani pomyślała o powrocie na terapię.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.