Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Uśmiechnie w nerwowych sytuacjacj


Recommended Posts

Witam, mój 6 letni syn ma problem że w każdej sytuacji czy stresowej czy kiedy coś źle zrobił lub ma karę albo z nim rozmawiam i tłumacze że sprawa jest poważna że nie może sie tak zachowywac on caly czas sie usmiecha nie umie tego powstrzymać. To bardzo frustrujace dla mnie bo mam wrażenie że mnie lekcewazy chociaż wiem że nie robi tego specjalnie i nie umie tego powstrzymać. Nie wiem co mozna z tym zrobić wiem że to będzie dla niego problem w dorosłym życiu. Jak mu pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Dobry wieczór. Dzieci dopiero uczą się kontrolowania emocji i dlatego często mogą wyrażać je nieadekwatnie, czyli uśmiech w sytuacji stresowej. Napięcie mięśni może powodować taki grymas. Niech Pani zobaczy czy to faktycznie uśmiech - czy śmieją mu się oczy, czy śmieje się w głos. Jeśli nie to nie jest to uśmiech lecz objaw stresu. Niech Pani obserwuje syna, ale nie zwraca mu uwagi za ten "uśmiech", żeby potem takiego grymasu nie kojarzył z prawdziwym uśmiechem. Za mało wiem o Pani i Pani synu żeby napisać coś więcej. Jeśli to zachowanie syna nadal  będzie występowało może Pani skonsultować się z psychologiem dziecięcym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.