Jump to content

Problemy w związku


Recommended Posts

Dzień dobry.

Jestem 40-letnią kobietą, która dokonała rewolucji w swoim życiu. Kilka miesięcy temu rozwiodłam się z mężem ponieważ uwikłałam się w trudną relację z mężczyzną, który dla mnie zostawił żonę w ciąży i dwójkę dzieci. Zamieszkaliśmy razem i na początku było bardzo fajnie ale od 2 miesięcy mój partner bardzo tęskni za dziećmi - przede wszystkim za tym nowo narodzonym maleństwem. Widuje swoje dzieci kilka razy w tygodniu - chodzi do swojego byłego mieszkania i do żony - są w trakcie rozwodu. Mój problem polega na tym, że widzę, że mój partner bardzo męczy się w tym układzie - nie potrafi zdecydować się gdzie tak naprawdę chce być - ze mną czy tam. On tak naprawdę nie uwolnił się do końca stamtąd i ciągle jest tam "jedną nogą". Twierdzi, że bardzo mnie kocha i jako kobietę chce mnie, choć wiem, że żona nie jest też jemu obojętna, bo sam mi to przyznał. Tęskni za dziećmi i za rodziną. Nie wiem jak jemu pomóc i czy takie rozterki to normalna rzecz w takim układzie. On twierdzi, że potrzebuje czasu żeby uporać się z tą sytuacją. Ja nie trzymam go przy sobie na siłę - mówię jemu, że może jeszcze w swojej rodzinie wszystko naprawić - jeszcze nie mają rozwodu. Całą sytuację komplikuje fakt, że jego dzieci nie chcą nas odwiedzać ze względu na moją osobę.

Naprawdę nie wiem co robić - czy dać partnerowi ten czas i próbować go wspierać, choć nie jest to dla mnie łatwe bo bardzo go kocham a ciągle czuję jakbym była na bocznym torze czy zakończyć tę niełatwą relację? Jakiekolwiek rozmowy tak naprawdę nic nie wnoszą i w niczym nie pomagają, dlatego chciałabym uzyskać jakąkolwiek radę - pomoc co ja mam zrobić. 

Patrząc racjonalnie na to wszystko wiem, że powinnam po prostu się z nim rozstać i tym samym wybrać za niego, skoro on nie potrafi ale nie mam w sobie na razie tyle siły żeby powiedzieć jemu ŻEGNAJ. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. 

Chciałabym dodać tylko, że ja bardzo chcę spróbować z moim partnerem szczęścia i bardzo chcę żeby został ze mną ale kiedy widzę jak się miota, to nie wiem jaki jest sens budować coś, kiedy nie zakończyło się tak naprawdę poprzedniego etapu w swoim życiu. Mój dylemat polega na tym, że nie wiem czy to, co obecnie przeżywa mój partner jest normalnym zjawiskiem w tej sytuacji czy po prostu dać sobie spokój, bo on nigdy nie pogodzi się z tą sytuacją, pomimo tego, że to on odszedł od rodziny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.