Jump to content
  • psycholog-online-skype-20222.jpg

Lęk przed podjęciem pracy


Duszek123
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam na imię Weronika i mam 21 lat.Mój problem polega na tym, że odczuwam paniczny lęk przed podjęciem pracy. 

W wieku 11 lat pojawiła sie w moim życiu fobia szkolna. Nawet nie pamiętam dlaczego, z dnia na dzień. Wydaje mi się, że ma to związek z nauczycielami. Nie zdałam 1 rok i trafiłam do ośrodka dla trudnej młodzieży a następnie pod opiekę taty. Wcześniej mieszkałam z mamą, która do tej pory choruje na schizofrenię paranoidalną. 

Z tata zawsze miałam dobre relacje ale w tamtym okresie szantażował mnie, że jeśli dalej nie będę chodzić do szkoły to odda mnie z powrotem do ośrodka. Całe gimnazjum i początek liceum udało mi się jakoś przetrwać i fobia lekko sie zmniejszyla. Po skończeniu liceum zamieszkałam z chłopakiem i pojawiła się u mnie ergofobia. Panicznie boję się wysłać CV, pójść na rozmowę w sprawie pracy. Od czasu gimnazjum panicznie boję sie rozmawiać przez telefon z obcymi. Boję się umówić do lekarza, zadzwonić w jakiejkolwiek sprawie, nawet do banku na infolinię. W tej chwili finansowo pomaga mi chłopak, ma świetną pracę więc nie przeszkadza mu tak bardzo, że sama nie pracuję. Mnie to już tak bardzo męczy, całe dnie przeglądam ogłoszenia i nawet jak znajdę odpowiednią ofertę to napawa mnie lęk. Nie widzę dla siebie przyszłości, nie mogę sobie wyobrazić siebie za kilka lat. Ukróciłam kontakt ze wszystkimi znajomymi i rodziną, bo każdy ma mnie za osobę leniwą, której nie chce sie pracować, twierdzą że wymyślam sobie problemy. 

W wieku 12 lat pojawialy sie u mnie epizody samookaleczania ale nigdy nie mialam myśli samobójczych. 

Nie wiem juz jak mam sobie z tym radzić. Dobija mnie cale moje zycie, brak jakichkolwiek perspektyw. Zawsze czułam sie wyrzutkiem, kims kto sobie z niczym nie radzi. Nie mam żadnych  pasji, codziennie rano budze sie z myślą  "po co mam wstawać?" 

Proszę o poradę, jak z tego wyjść? Gdzie się udać?  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.