Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Iga25

Trudne doświadczenie z przeszłości

Recommended Posts

Witam,

Jestem 27 letnią kobietą, ukończyłam studia, nie pracuje w zawodzie. Nie czuje aby moje studia były dobrym wyborem, dlatego też nie pracuje w tym kierunku. Cały czas szukam swojej drogi, zajęcia które byłoby "tym czymś". Często jestem niepewna czego chce w życiu, ogólnie dużo rzeczy sprawia, że się stresuje.

Mam ogromne problemy w okazywaniu uczuć, nie potrafię mówić o swoich problemach. Tak naprawdę potrafię szczerze porozmawiać tylko z jedną osobą, chociaż i tak nie jestem pewna czy byłabym w stanie powiedzieć jej o wszystkim co mnie męczy lub trapi. Jest to strasznie uciążliwe. Bardzo chcę to w sobie zmienić. Mam również problem z nawiązaniem bliższej relacji z mężczyzną. Odczuwam strach, nie mogę zbudować bliskiej relacji. 

Myślę, że jest spowodowane pewną sytuacją z dzieciństwa. Sam okres dzieciństwa wspominam dobrze. Choć nie posiadaliśmy zbyt dużo pieniędzy, nigdy niczego nam nie brakowało.

Niestety jest pewna straszna sytuacja. Na takiej jakby "imprezie" to było gdy byłam chyba w 1 podstawówce, bawiliśmy się z chłopcami i dziewczynami z różnych okolic. Był tam też pewien starszy chłopiec, który szczególnie zaczepiał mnie i moją koleżankę. Gdy zrobiłam coś nie po jego myśli, on się strasznie zdenerwował popchnął mnie na ziemię i złapał mnie w miejsce intymne i powiedział, że jeśli nie będę zachowywać się dobrze, to on zrobi mi coś gorszego. Historię opowiedziałam tylko mojej koleżance, która była wtedy ze mną. Byłam tym wszystkim strasznie wstrząśnięta. Gdy wróciłam do domu płakałam, byłam tak załamana, nie wiedziałam co mam robić. Bałam się powiedzieć o tej sytuacji komukolwiek, płakałam przez długi okres. Czułam się winna, że akurat mnie to spotkało, że to może była moja wina.. Myślę, że ta sytuacja mogła bardzo głęboko wpłynąć na tak małą dziewczynkę.  Teoretycznie zawsze myślałam, że poradzę sobie z tym sama, ale może powinnam porozmawiać z kimś, kto pomoże mi to zrozumieć..

Najgorsze jest w tym wszystkim to, że czasem są takie strony internetowe, gdzie podają groźnych gwałcicieli czy tam osoby, które były oto oskarżone. Akurat w mojej okolicy był taki wykaz i weszłam z czystej ciekawości i zobaczyłam jego zdjęcie, bo tej twarzy raczej już nie zapomnę nigdy. Po tak długim okresie dowiedziałam się, że on pewnie w późniejszym czasie próbował kogoś zgwałcić, bądź udało mu się to zrobić.. To jest na prawdę okropne, kompletnie nie wiem jak mogę to w sobie ogarnąć. 

Proszę o pomoc. Chcę udać się do psychologa, myślę że to będzie w końcu dobry krok, który pomoże mi zagoić tą sprawę?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.