Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

"Depresja" po studiach


dcyra

Recommended Posts

Dzień dobry, mam 24 lata od kilku dni, jestem poważnie załamany (nie potrafię się uśmiechnąć, cały dzień najchętniej bym przespał, a jeżeli cokolwiek zjem natychmiast zwymiotuję). 2 tyg temu ukończyłem studia I stopień (zarządzanie w bizneie i finansami), z najwyższą średnią na roku. Problem pojawił się w momencie wejścia na rynek pracy (znam doskonale języki ang, rus, ChRL i mam  międzynarodowe doświadczenie) i mimo to, nigdzie nie potrafię znaleźć sobie pracy.

Jestem po prostu załamany tym co się dzieje. Ponad to nie mogę liczyc obecnie na niczyją pomoc, próbuję rozmawiać z rodzicami (bo nie wiem co robić) i po prostu słyszę, aaa "my się na tym nie znamy". Czuję się rozpaczony, płaczę po nocach, próbuję jakoś to ogarnąć (zacząłem rozważać miejsce zamieszkania) oraz zaczynam rozważać nad przebranżowieniem się, jednak problem jest taki, że juz to zrobiłem (najpierw technikum elektroniczne, później te studia). Boję się, że kolejna próba okaże się też błędem. Dlatego też obecnie nie podjąłem dalszych studiów, bo nadal nie mam pojęcia co robić (pogubiłem się w tym wszystkim).

Co tu dużo mówić, czuję się nikomu nie potrzebny, kompletnie osamotniony w tym wszystkim. Od zawsze chciałem mieć własną firmę, ale rodzice skutecznie mi to wybijają z głowy (stare myślenie, prywaciarz=złodziej), w dodatku muszę teraz u nich mieszkać (bo bez pracy, nie stać mnie na wynajęcie), a to już wystarcza do bólu głowy i utrudnionego kontaktu z dziewczynami. Mam szalanie ambitne plany na przyszłość, ale z każdym dniem coraz bardziej się oddalają...

Link to comment
Share on other sites

Hej :)

Po pierwsze to może przestań przywiązywać tak dużą wage do pracy, masz super wyniki, gratuluje ale praca to nie wszystko. Prędzej czy później sie znajdzie, ale nie możesz sie tak zamartwiać tym i odbierać sobie radości z życia. Narazie daj sobie czas, stań na nogi i troche sie "ogarnij", jeżeli bedziesz pozytwyniej myślał to przyciągniesz do siebie te pozytywne rzeczy ;)

Poza tym, nikogo nie słuchaj. To Twoje życie, jeżeli masz ambitne plany, jeżeli masz pieniądze i chcesz otworzyć własną firme to otwieraj. Rodzice za Ciebie życia nie przezyją, Twoje zycie i Twoje decyzje. Zrob to na co masz ochite, co podpowiada Ci intuicja, jezeli nie wyjdzie, trudno. Ale przynajmniej spróbujesz, staniesz na nogi. Jeżeli masz ochotę zmień kierunek, nie obawiaj sie niczego i idz za glosem serca. Poza tym nie samą pracą człowiek żyje. Może wyjdz do ludzi, poznaj kogoś. To ze mieszkasz z rodzicami nie stoi na przeszkodzie żeby poznać jakąś kobiete :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.