Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

eurekaali

Szczęście pomimo patologii

Recommended Posts

Cała moja rodzina to jedna wielka patologia.

Poprzednie pokolenia obarczone depresją, wzajemna nienawiść, wyniszczanie się od środka, alkoholizm, próby samobójcze, smutek, brak chęci do życia, zdrowych relacji ze sobą i innymi.

Jeden wielki smród.

Jestem ostatnim ogniwem w tej rodzinie-najbardziej świadomym, choć ogromnie poranionym i obciążonym przez poprzednie pokolenia.

Wychowałam się w depresji. W złym myśleniu o sobie. Przeszłość mojej rodziny to mrok. Jeden wielki mrok. Smutek. Wszyscy w depresji i niszczą siebie nawzajem.

Chcę szczęśliwego życia, chcę stworzyć sobie kolorowe życie, pełne miłości do samej siebie, zdrowych relacji i dobrych rzeczy

Czy to jest możliwe??? Czy pomimo patologii całej mojej rodziny, wadliwego systemu, nienormalności moich krewnych jestem w stanie zbudować sobie życie na miłości do samej siebie? Tak naprawdę? Skoro nie na swojej rodzinie, to jak mam tą miłość zbudować? żeby była czysta i prawdziwa?

Proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

Przeczytałam Pani wpis i wydaje mi się, że bierze Pani na siebie odpowiedzialność za to jaka jest Pani rodzina i, że ocenia Pani siebie poprzez pryzmat Pani rodziny. Tak, wywodzi się Pani z tej rodziny ale jest Pani sobą a nie rodziną. Oczywiście, że to co Pani przeżyła miało na Panią wpływ ale już nie musi mieć takiego wpływu. To Pani wybór, czy będzie Pani patrzeć wstecz czy w przyszłość. Może Pani skupić się na sobie i realizować własne marzenia. Budowanie miłości do siebie to miedzy innymi uznanie własnej niezależności.

Jeśli nadal uczęszcza Pani na psychoterapię to może warto poruszyć temat niezależności, asertywności i swoich mocnych stron.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.