Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Słyszę głosy


Karolinaw
 Share

Recommended Posts

Witam, Mam 48lat jestem mamą 4 dzieci od 26-6lat. Słyszę głosy ktorych nikt inny nie slyszy, dla mnie są one tak realne że wychodze w nocy z domu i jade samochodem za nimi. Słysze z oddali grupe ludzi, którzy obrazają mnie po imieniu i nazwisku oraz moją rodzinę. Słyszę też jakby ktos ich uciszał. Aktualnie wynajmujemy mieszkanie na 2 pietrze w domu jednorodzinnym, na dole mieszka starszy Pan (wlasciciel). Słyszę jakby sąsiedzi mówili że przez to że tu mieszkamy w okolicy ktos krzyczy i bedziemy musieli sie wyprowadzic.
Słyszę to zazwyczaj wieczó kiedy dzieci juz pójdą spać. Pierwszy raz slyszałam takie krzyki okoo 6 lat temu mieszkalismy wtedy u siebie w mieszkaniu w bloku na 3 pietrze. Później ta sytaucja ustała, i wrocila do mnie jakies 3 lata temu. Dodal że przeprowadzilismy się juz 2 razy od tego czasu i gdzie bysmy nie mieszkali ciagle z oddali- z łąki, krzaków slysze ten glos. Co to moze byc ?
 

Link to comment
Share on other sites

Szanowna Pani, z opisu wynika, że cierpi Pani na halucynacje słuchowe. Jeśli występują one tuż przed zaśnięciem czy obudzeniem (na granicy jawy i snu) to nie są one niepokojące. Jeśli jest Pani przemęczona, doznaje stresu lub przyjmuje leki krótkotrwałe halucynacje mogę wystąpić. Najczęściej ustępują samoistnie.  Natomiast jeśli słyszy Pani głosy tak realne to proszę się jak najszybciej skonsultować z lekarzem neurologiem. Halucynacje słuchowe nie muszą świadczyć o chorobie psychicznej, może to być objaw choroby neurologicznej. Pozdrawiam serdecznie, Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Najczęściej słyszę je wieczór kiedy juz w domu jest cicho i wszyscy kładą sie Spac, nie jest to sen poniewaz rozmawiałam z synem i pytałam go czy słyszy to co ja, odpowiedział z przekonaniem ze nie. Przejechaliśmy takze do okoła domu i w okolice z ktorych te glosy slysze. One dobiegaja z roznych miejsc, nie koniecznie zawsze z jednego. Moj syn nic nie slyszal a ja jestem pewna i swiadoma tego ze je slysze. Dodam ze nie zazywam zadnych lekow wychowuje najmlodsza corke, oraz z mezem prowadzimy mala firme, czesto jestem narazona na stres. Dodam ze te glosy zawsze mowia cos na mnie lub na moja rodzinę wykrzykujac z oddali, zaznacze ze one nie kaza mi nic robic.  Wizyta u neurologa czy u psychologa lub psychiatry bedzie odpowiednia?. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share



  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.