Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

nie wiem


lilou
 Share

Recommended Posts

Tak naprawdę nie mam pojęcia czy powinnam zakładać tu konto i czy ta strona jest właściwa dla mnie, ale myślę, że warto zapytać... 
Od kilku lat borykam się z astmą oskrzelową, ale dopiero od niedawna zaczęłam odczuwać jej skutki, a przynajmniej tak mi się zdawało. 
Od tamtego roku miałam już 4 poważniejsze ataki duszności, ale ten ostatni pobił tamte na kolana i jest on powodem, dla którego tu jestem. 
Byłam w szkole, gdy nagle podczas zwyczajnej, spokojnej lekcji poczułam, że jest mi ciężko nabrać powietrze, moje serce przyspieszyło rytmu i z sekundy na sekundę czułam się gorzej. Po chwili zaczęło kręcić mi się w głowie i jedyne co czułam to mrowienie twarzy i rąk, moje ciało znieruchomiało, nie mogłam się ruszać. Kiedy przyjechała pomoc, powiedziano mi, że to nie tyle atak astmy co atak spowodowany nerwami. Stąd moje pytanie: Czy te objawy, które wystąpiły przy domniemanym przeze mnie ataku astmy jednak mogą być spowodowane nerwicą? 
Pragnę też dodać, że ostatnio dokuczał mi ból głowy, częste problemy z wdychaniem powietrza i wahania nastroju. 

Link to comment
Share on other sites

Szanowna Pani, to może być skutek uboczny stosowania przez Panią leków na astmę.lg.php?bannerid=1539&campaignid=424&zone Glikokortykosteroidy wziewne to podstawowe leki w leczeniu astmy. Są chemicznym odpowiednikiem naturalnego hormonu produkowanego przez nadnercza - kortyzolu. Kortyzol zwany jest hormonem stresu. W sytuacji stresowej między innymi następuje zwiększenie ciśnienia krwi i przyspiesza praca serca. Taki efekt mogą też spowodować leki na astmę.

Proponuję jak najszybciej zgłosić się do Pani lekarza prowadzącego leczenie astmy i opowiedzieć mu o tych objawach. Powinien Pani zmienić leki lub dawkę. Jeśli po zmianie takie ataki nadal by występowały wtedy proszę o kontakt z psychologiem np. na naszej platformie.

Z pozdrowieniami, Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.