Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

czarna

Związek który niszczy

Recommended Posts

Mam 18lat ,mój problem polega na relacji z chłopakiem z którym jestem już 2,5roku .. Nieraz jest wszystko dobrze i to mnie trzyma ,ale kiedy się pokłócimy potrafi się nie odzywać parę dni pomimo że ja wydzwaniam i wydawało by się że mu nie zależy ale ...Nie jeden raz się rozstawaliśmy i kiedy miało się już wszystko kończyć on wtedy zaczyna się starać ,wtedy wydaje mi się że jemu zależy takie sytułacje zdarzają się reguralnie ,ja nie chcę odpuścić ponieważ bardzo mi na nim zależy i zawsze daje mi iskierkę że wszystko będzie dobrze . Czy jemu na prawdę zależy czy chce się pobawić uczuciami nie mam już na to siły sytulacja znów się powtórzyła nie odzywa się od środy pomimo próby kontaktu z nim nie odzywa się tylko do mnie dla wszystkich innych ma czas .Co mam z tym zrobić proszę o pomoc 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

to co opisujesz przypomina przemoc psychiczną. Świadome i celowe odmawianie kontaktu czy odwzajemniania uczuć w stosunku do bliskiej osoby to jeden z rodzajów takiej przemocy. Przemoc zachodzi w cyklach: narastanie napięcia => stosowanie przemocy dla jego rozładowania =>tak zwany "miesiąc miodowy" czyli okres spokoju, przepraszania, miłego zachowania i znowu napięcie.

Miesiąc miodowy powoduje, że osoba doświadczająca przemocy odzyskuje nadzieję, że wszystko się ułoży.

Nie twierdzę, że Twój chłopak stosuje świadomą przemoc wobec Ciebie. Nie piszesz ile lat ma Twój chłopak. Jeśli jest w podobnym wieku do Ciebie być może nie osiągnął jeszcze dojrzałości emocjonalnej i zachowuje się tak nieświadomie. Możesz z nim na ten temat porozmawiać jak Ty się czujesz w takich sytuacjach.

Jeśli jednak jego zachowanie się nie zmieni lub będzie się nasilać pomyśl przede wszystkim o sobie czy chcesz być z nim w takiej relacji.

Możesz o tym wszystkim porozmawiać z psychologiem żeby poradzić sobie z emocjami, które odczuwasz.

pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.