Jump to content

Zmiany nastroju


Kilja

Recommended Posts

Cześć, 

W sumie to nie wiem jak zacząć to wszystko. Mam 31 lat, pracuję na codzień i jestem lesbijką. Swoją orientację akceptuję w 100%, jestem w związku już 6 lat. 

Od bardzo dawna tłumię w sobie emocje, mimo że czasem mam ochotę w coś uderzyć, albo podnieść głos. Wszystkie takie rzeczy rozgrywam tylko w swoim umyśle. Swego czasu, jeszcze jakieś 2-3 lata temu przejawialam autoagresywne zachowania. 

Nadchodzi jesień i czuję że znowu dopada mnie zmiana nastroju. Dużo szybciej mnie wszystko denerwuje, nie chce mi się z nikim rozmawiać, najchętniej bym zamieszkała gdzieś na bezludnej wyspie, gdzie nie byłoby nikogo kto by mnie draznił. Czesto mam wrażenie, że poza wewnętrznymi pokladami agresji i złości na cały świat nie ma we mnie innych uczuć. Nie umiem zliczyć Ile razy miałam ochotę dać upust tym emocjom,  ale z drugiej strony wiem, ze mogłabym powiedzieć za dużo i zranilabym niewinne osoby. Przykład tego co mnie może wyprowadzić z równowagi: partnerka zapytała "co to za kaszel" (który męczy mnie od czasu do czasu) a ja nawet teraz czuję wewnątrz tzw "agresora". Najmniejsza głupota doprowadza mnie do szału wewnetrznego. 

Szczerze mówiąc to poza irytacja, złością czy zdenerwowaniem nie czuje nic innego. Nawet jakbym miała teraz powiedzieć komukolwiek "lubię Cię" to nie przeszło by mi to przez gardło. 

Przeważnie mam tak w okresie jesienno zimowym. Chodzę napięta jak struna. Tłumaczyłam sobie to milion razy napięciem przedmiesiaczkowym, ale czuję że znowu dopada mnie ten okres. 

Wiem, że jest to wszystko napisane bardzo chaotycznie, ale ciężko jest mi zebrać myśli w coś sensownego. Nie wiem czy to normalne jest, chyba nie, skoro kochając kogoś w takim okresie ma się co ochotę posłać do przysłowiowego diabła. Ta nagła zmiana nastroju jest naprawdę męcząca i w sumie nie wiem co z tym fantem zrobić.

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.