Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Zmiany nastroju


Kilja

Recommended Posts

Cześć, 

W sumie to nie wiem jak zacząć to wszystko. Mam 31 lat, pracuję na codzień i jestem lesbijką. Swoją orientację akceptuję w 100%, jestem w związku już 6 lat. 

Od bardzo dawna tłumię w sobie emocje, mimo że czasem mam ochotę w coś uderzyć, albo podnieść głos. Wszystkie takie rzeczy rozgrywam tylko w swoim umyśle. Swego czasu, jeszcze jakieś 2-3 lata temu przejawialam autoagresywne zachowania. 

Nadchodzi jesień i czuję że znowu dopada mnie zmiana nastroju. Dużo szybciej mnie wszystko denerwuje, nie chce mi się z nikim rozmawiać, najchętniej bym zamieszkała gdzieś na bezludnej wyspie, gdzie nie byłoby nikogo kto by mnie draznił. Czesto mam wrażenie, że poza wewnętrznymi pokladami agresji i złości na cały świat nie ma we mnie innych uczuć. Nie umiem zliczyć Ile razy miałam ochotę dać upust tym emocjom,  ale z drugiej strony wiem, ze mogłabym powiedzieć za dużo i zranilabym niewinne osoby. Przykład tego co mnie może wyprowadzić z równowagi: partnerka zapytała "co to za kaszel" (który męczy mnie od czasu do czasu) a ja nawet teraz czuję wewnątrz tzw "agresora". Najmniejsza głupota doprowadza mnie do szału wewnetrznego. 

Szczerze mówiąc to poza irytacja, złością czy zdenerwowaniem nie czuje nic innego. Nawet jakbym miała teraz powiedzieć komukolwiek "lubię Cię" to nie przeszło by mi to przez gardło. 

Przeważnie mam tak w okresie jesienno zimowym. Chodzę napięta jak struna. Tłumaczyłam sobie to milion razy napięciem przedmiesiaczkowym, ale czuję że znowu dopada mnie ten okres. 

Wiem, że jest to wszystko napisane bardzo chaotycznie, ale ciężko jest mi zebrać myśli w coś sensownego. Nie wiem czy to normalne jest, chyba nie, skoro kochając kogoś w takim okresie ma się co ochotę posłać do przysłowiowego diabła. Ta nagła zmiana nastroju jest naprawdę męcząca i w sumie nie wiem co z tym fantem zrobić.

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.