Jump to content

Czy to ze mną coś jest nie tak?


Recommended Posts

Witam, 

Ostatnio skończył się mój kolejny związek i tym razem zaczynam się zastanawiać czy to czasem ze mną jest coś nie tak... Ale od początku... Pierwszy związek trwał 7 lat, w tym 3 jako małżeństwo. Jednak były mąż bardziej wolał kumpli i kieliszek niż własną żonę. Do tego stopnia, że zamykał mnie na klucz w pokoju... Po rozwodzie postanowiłam z dnia na dzien zmienić miasto, aby odciąć się od wszystkiego. I tak zaczęła się moja przygoda w Nowym miejscu. Poznałam faceta, z którym byłam prawie rok czasu. Przez ostatnie dwa miesiące nawet ze sobą zamieszkalismy. Jak się okazało - na drugim końcu miasta miał żonę, dziecko... Przeżyłam to bardzo boleśnie. Ale wzięłam się w garść i postanowiłam iść dalej. Po jakimś czasie poznałam faceta. Od razu zaczęliśmy nadawać na tych samych falach. Bardzo szybko zaczęliśmy być ze sobą. Od początku uprzedzal mnie jednak, że bardzo duzo pracuje i ma niewiele czasu na życie prywatne. Mimo to poznałam jego rodzinę, znajomych (i odwrotnie również). Początkowo brak czasu nie doskiwieral mi tak bardzo, jednak coraz częściej miałam odczucie, że ze wszystkich jestem sama - awaria w domu, problem z samochodem, malowanie nowego mieszkania, samotne święta... Bo on był w pracy... To wszystko zaczęło mnie tak frustrować, że od półtora roku kłócimy się niemal o wszystko... W końcu powiedziałam, że nie chce takiego związku, że i tak że wszystkim jestem sama i po co mi taki facet. Zrobiłam to, ale w głębi duszy liczyłam na to, że on się zmieni... Że zauważy, zrozumie, powie że tak nie powinien wyglądać związek... W zamian usłyszałam, że manipuluje jego uczuciami. Ze to że się kłócimy o jego brak czasu i zaangażowania powoduje, że on coraz bardziej się oddala i coraz mniej mu zależy... I wychodzi z tego wszystkiego na to, że to ze mną coś jest nie tak. Ze ciągle marudzę, że ciągle się czepiam, że nic mi nie pasuje... Nie wiem co o tym wszystkim myśleć - z jednej strony czuje, że dobrze ze próbowałam na różne sposoby powiedzieć mu, że czuję się za każdym razem, w każdej potrzebie, pozostawiona sama sobie, a z drugiej strony mam poczucie winy, że może jednak to że mną jest coś nie tak. Ze moje dotychczasowe życie pokazuje tylko, że faktycznie może że dużo wymagam od faceta... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.