Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

strach przed podróżami


Recommended Posts

witam, mam 27 lat mieszkam w Londynie razem z chłopakiem. Moje życie jest fajne, uważam że wszystko idzie jak należy mam pracę, kochająca osobę przy sobie dużo przyjaciół , ale od pewnego czasu mam problem z którym nie mogę sobie poradzić . Chodzi o to że jak mam gdzieś wyjść z domu to od razu się stresuje i mam rozwolnienie, bardzo mi to dokucza ostatnio nie wychodzę bez wzięcia tabletki na rozwolnienie. nie wiem sama czego się boje , że metro się zatrzyma a ja nie będę mogła iść do toalety jak mi się nagle zachce.. cała się trzęsę , denerwuje, pocą mi się ręce nie wiem jak sobie z tym poradzić. jak jeżdżę z chłopakiem to on jakos próbuje odwrócić od tego uwagę, gramy w gry na telefonie czy coś, ale jest to straszne bo nie chce być jakaś dziwna, wydaje mi się że pojawiło mi się to w ostatniej pracy jakoś kilkanaście miesięcy temu ponieważ jak szłam do toalety to szef zawsze miał jakieś pretensje że co tak długo itp. ja potem bałam się tam chodzić i musiałam robić to na "raty ". raz jak jechaliśmy na lotnisko to w domu toaleta, potem czekaliśmy na autobus i mi się zachciało to musiałam iść w krzaki bo bym nie wyrobiła.. to jest straszne ! pomocy !

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

opisała Pani swój problem jako strach przed podróżami. Jak czytam Pani wpis to skupia się Pani bardziej na obawie, że nie będzie Pani mogła skorzystać z toalety lub będzie Pani musiała, w razie potrzeby, iść w jakieś nie komfortowe dla Pani miejsce. Może się Pani przyjrzeć czy boi się Pani podróży czy kwestii związanych z brakiem dostępu do toalety w czasie tej podróży. Rozpoznanie czego konkretnie się Pani boi jest bardzo ważne żeby nad tym dalej pracować.

Po drugie - jeśli się czegoś boimy to parcie na pęcherz lub biegunka jest normalną reakcją fizjologiczną. Organizm naturalnie "pozbywa się obciążeń" aby móc uciekać lub walczyć ze stresorem.

Pani zaczęła się bać tego, że będzie Pani musiała skorzystać z toalety a to powoduje, że czuje Pani potrzebę skorzystania z toalety. Możliwe, że spowodowała to sytuacja w pracy, do której się Pani odnosi. W każdym razie powstało takie błędne koło.

Jak temu zaradzić?

1. przyjrzeć się sobie i poznać źródło strachu

2. zrozumieć co i dlaczego dzieje się z Panią w danej chwili

3, pracować nad relaksacją aby nie odczuwać strachu i nad radzeniem sobie ze stresem.

Najlepiej gdyby zgłosiła się Pani do psychoterapeuty z pomocą, którego przejdzie Pani cały proces.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.