Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Zjawisko prania mózgu


Recommended Posts

Mam podejrzenie że dziewczyna mojego przyjaciela pierze mu mózg. A jak zaczalem ingerowac w ta sprawe to czasami tak jakby nakrecony przychodzi do mnie z jakimis sprawami i proboje bombardowac mnie emocjami i czasami tak bardzo nie mozemy sie dogadac ze wytraca mnie z równowagi i czuje sie jak otępiony. Ich relacja jest bardzo pokręcona przez jej internetowego kochanka z którym nie ukrywa swojego flirtu jakby celowo daje sie przyłapać żeby tworzyć intrygi.

 

jest Moj przyjaciel Piotrek, jego dziewczyna Roksana, internetowy kochanek Tomek

To bardzo dziwne że zwykle to ona z nim szybko zrywała gdy dała sie przyłapac na flircie pozniej Piotrek czul sie zraniony ale tez brał ją na litość żeby wróciła do niego i troche go tak pomęczyła zanim wróciła do niego.

Taka sytuacja miała miejsce kilka razy

I pojawiła sie jeszcze raz, tym razem z grubszego kalibru ona dała sie przyłapac na pisaniu gdzie wyznała miłość temu kochankowi, Piotrek wpadł w szał i to on z nia zerwał -sytuacja sie odwraca bo po niedlugim czasie dostał jedna dluzsza wiadomosc od niej z taka sama litośćią żeby wrócił do niej i to wystarczyło zeby wrocil do niej. 

 

W jego messengerze miałem okazje poczytac ich rozmowy , niektore były tak wytracone z logiki ze az straszne - miedzy innymi kłótnia o tego tomka wygladala tak:

1 Piotrek naskakuje na Tomka

2 Roksana broni Tomka

3 Piotrek naskakuje na Tomka

4 Roksana broni Tomka

...

8 Piotrek naskakuje na Tomka

9 Roksana naskakuje na Tomka

10 Piotrek broni Tomka!

 

tego jest duzo wiecej, ten chłop sie zmienia i nie umie wyjasnic z tej paranoi jak go pytam o te nielogiczne rzeczy zawsze odpowiada regułką "słuchaj ja niewiem, mam już taki mętlik w głowie"

 

gdzie moge sie z tym zgłosic po pomoc

 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

rozumiem, że jest Pan zaniepokojony relacją Pana przyjaciela, chciałby Pan mu pomóc ale ciężko Panu poradzić sobie z tą sytuacją. Może Pan zaproponować przyjacielowi, żeby udał się do terapeuty par i porozmawiał o swoich trudnościach, jeśli źle czuje się w tej relacji. Nabranie dystansu, spojrzenie pod innym kątem na tę sytuację może mu pomóc uporządkować myśli i emocje.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Podejdź asertywnie do problemu. Powiedź mu, że ty widzisz coś z boku, ale jak jest to on powinien wiedzieć najlepiej, ponieważ jest w centrum sytuacji. Jeśli ma z tym trudności to niech pomyśli z czego one wynikają. Jeśli jesteś zmęczony jego naprzykrzaniem postaw granice, masz prawo być zmęczony.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.