Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Problemy przez nerwy.


Nat1999
 Share

Recommended Posts

Jestem uczennicą technikum w wieku 18 lat. Od prawie 3 lat jestem w poważnym związku. Niestety pojawia się pewien czynnik który zaburza spokój w naszym życiu a mianowicie - nerwy. Nie mieszkamy razem. Dzieli nas prawie 100 kilometrów. Widujemy się w weekendy i to nie każdy. Przez różne sytuacje nie mamy do siebie w pełni zaufania. Nasilone nerwy sprawiają, że codziennie pojawiają się kłótnie dosłownie o głupoty. Ten problem tkwi we mnie, bo ja jestem bardzo nerwowa i porywcza. Chcę aby wszystko było po mojemu, czasami nie patrząc na zdanie partnera. Mam z tym problem. Chcę bardzo to ograniczyć. On rozumie moją wadę. Walczę z tym bardzo długo, czasami naprawdę sobie z tym nie radzę. Pojawiają się sytuacje, że wyzywam kogoś, przez chwilę go nienawidzę a za moment płaczę, wiję się z płaczu i zaczynam przepraszać. To jest dla mnie bardzo uciążliwe bo nie zawsze umiem nad tym zapanować. Jak mam sobie z tym poradzić, czy są jakieś sposoby przynajmniej które ograniczą to, jak mogę się zmotywować do zmiany swojego punktu widzenia, że nikt nie jest przeciwko mnie? Chcę to zmienić bo mój partner najbardziej na tym cierpi, kocham go i nie chce go przez to stracić. Proszę o poradę bo nie radzę sobie z tym. 

Pozdrawiam.

Edited by Nat1999
Link to comment
Share on other sites

@Nat1999

Szanowna Pani,

zważywszy na Pani wiek drażliwość może wynikać między innymi z okresu dojrzewania – hormony w ludzkim ciele wówczas szaleją, zachodzą istotne przemiany. To trudny okres dla człowieka, bo jego dojrzałość emocjonalna wciąż się jeszcze kształtuje. Mimo to warto rozważyć kontakt z lekarzem psychiatrą (lub przynajmniej rodzinnym) oraz z psychoterapeutą. Lekarz może przeprowadzić lub zlecić badania, które pozwolą wykluczyć to, że Pani drażliwość wynika z jakichś problemów zdrowotnych – na przykład z tarczycą. Natomiast psychoterapeuta pokaże Pani, jak radzić sobie ze złością i stresem, w jaki sposób skuteczniej „trzymać nerwy na wodzy”. Może Pani także dodatkowo na własną rękę zgłębiać zagadnienia związane z tzw. regulacją emocji na przykład poprzez lekturę książek czy artykułów, które są temu poświęcone. Może Pani zerknąć na przykład tutaj:

 

 

 

 

wesprzyjautora.jpg.e7a51cac5e8ea0dc9807e18787b7e395.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.