Jump to content

Rozwod jak sobie dac rade


Recommended Posts

Witam na imię mam Łukasz mam 35 lat. Chciałbym zwrócić sie o pomoc mam nadzieję że Tu otworzycie mi Państwo oczy. Problem polega na tym iż moja małżonka  chce rozwodu. Jesteśmy małżeństwem od 11 lat, nikt nikogo nie zdradzal nie bił i nie ma alkoholizmu.  Moja żona doszła do wniosku że już nas nic nie łączy, czar miłości prysl. Bardzo dużo mam żalu do siebie że nie starałem się aby nasz związek kwitł. Mamy dwójkę małych dzieci które bardzo kochamy i chcemy dla nich jak najlepiej, jeszcze nie wiedzą o tym że takie padły decyzje. Małżonką chce się rozejsc w przyjazni tylko że boję  się że to się nie uda. Kocham ja nadal Ale ona już nic nie czuje do mnie. Mówi że nic ode mnie nie chce ja od niej też nie. Nie chcemy walczyć.  Bardzo się do niej przywiazalem nie wiem tylko jak dam  sobie radę sam. Nie umiem zaakceptować jej decyzji. Myślałem że coś da radę jeszcze naprawić, proponowałem jakieś spotkanie z psychologiem ale ona nie ma na to ochoty. Każde moje słowo ja drażni, mówi że chce być wolna.  Czuje się dziwnie, mieszkam z kobietą której nie znam. Dużo myślałem i doszedłem do tego gdzie popełniłem błąd.. Obydwoje jesteśmy z rozbitych rodzin, chcieliśmy aby nasze małżeństwo było inne. Mój ojciec nie spędzał ze mną w młodości zbyt dużo czasu, pamiętam tylko kilka sytuacji gdzie robiliśmy coś razem. Tego właśnie chciałem uniknąć z moimi dziećmi. I tak się stało, są dla mnie najważniejsi spędzamy dużo czasu razem. Uświadomiłem sobie mój błąd, rodzice nie nauczyli mnie bardziej ojciec że o partnera trzeba dbać, pielęgnować miłość poprzez spędzanie ze  sobą czasu i wspólne randki. U mnie tego zabrakło i zona powiedziała dość, mówi że dusi się w tym związku. Proszę mi poradzić jak przetrwać ten czas jak się nie załamać i zapomnieć. 

Dziękuję i pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.