Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Nachodzące myśli


Recommended Posts

Jestem 20-letnim studentem, na co dzień wszystko u mnie w porządku, uśmiech na twarzy i humor dopisuje. Jednak mam problem z nachodzącymi mnie myślami odnośnie zdrady, choć często to komicznie brzmi w młodym wieku ale problem jest i dość bolesny. Mianowicie problem pojawił się dość wcześnie, gdyż podczas relacji z pewną dziewczyną przyłapałem ją na zdradzie, oczywiście nie w sytuacji łóżkowej. Wszystko miało miejsce, gdy oboje mieliśmy 15 lat... każda taka sytuacja się odbija na człowieku, zwłaszcza tak wcześnie. Pózniej sytuacja się powtórzyła, ale z inną i teraz, kiedy jestem już bardziej dojrzale nastawiony na relację z dziewczyną i chcę z nią być jak najdłużej, świetnie się rozumiemy, dogadujemy to problem pojawia się w głowie, czasem myślę o niej, ale nie co może robić i z kim, tylko wręcz wyobrażam sobie sytuacje w których jest z innym. Choć ufam, bo tak jest, to takie jednorazowe napady potrafią wybić z codzienności, zwłaszcza że skupienie potrzebne jest na zajęcia. Także bardzo proszę o podpowiedzi jak z tym walczyć? Przyzwyczajać się? kontrolować? Dodam, że rozmowy między nami są szczere i dziewczyna ma podobny problem... po podobnych przejściach.

Link to comment
Share on other sites

Witam 

Po przeczytaniu tego najbardziej prawdopodobne jest to że masz PTSD , nie jest to łatwą sprawą każdy psycholog kazał by ci się zgłośić do siebie na wizytę a inny lekarz przepisał by jakiś lekki anty depresant "tylko przemyślenie"

Nie jest łatwo przezwyciężyć gwałtownych mimowolnych wspomnień traumatycznego wydarzenia, "flashbacków" .

Proponuję mniej radykalny środek ale może podziałać .... porozmawiaj z dziewczyną na ten temat i zaproponuj abyście zrobili własnoręcznie dla siebie (ty dla niej, ona dla ciebie to ważne) talizmany/amulety/bransoletki kiedyś tak plemiona indian okazywały miłość oraz wierność, a gdy znów najdą cię takie myśli złap za to co zrobiliście wspólnie i przypomnij sobie to wydarzenie, powinno przejść szybciej niż jak miałby się uspokajać normalnie.

 

Pozdrawiam Ghost 

Ps. Napisz co zrobiliście tak z czystej ciekawości :)  

Edited by Ghost
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.