Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Jak pomóc przyjaciółce, która chce się mścić


Recommended Posts

Dzień dobry, chciałam prosić o wskazanie sposobu, w jaki powinnam rozmawiać z moją przyjaciółką. Kobieta ma 26 lat, od roku jest mężatką. Niedawno (dopiero po ślubie) dowiedziała się, że mąż nie zachowywał się w porządku wobec niej, gdy byli już zaręczeni - spotykał się z innymi kobietami, flirtował itd. Doszło między nimi do wielu burzliwych rozmów. Twierdzi, że jej nigdy nie zdradził, ale sam obiektywnie przyznał, że pozwalał sobie na zbyt wiele. Starają się budować swoje małżeństwo, ale niestety przyjaciółka kompletnie straciła do niego zaufanie. 

Nie mam pojęcia, w jaki sposób z nią rozmawiać, ona pyta mnie o rady i czy uważam, że dobrze postępuje zabraniając mu np. spotkań ze znajomymi, na których będą też kobiety... Nie niepokoiłabym się aż tak bardzo, gdyby nie to, że mam wrażenie, że kieruje nią tylko chęć "odegrania się" na mężu. Powtarza rzeczy w stylu "niech on zobaczy, jak to jest", "jak mu zabronię tam pójść, to będzie miał nauczkę". 

Nie chcę rozwiązywać za nich ich problemów, chciałabym tylko nakierować ją jakoś na właściwe myślenie. Tylko - no właśnie - właściwe, czyli jakie?

Edited by Villem
Link to comment
Share on other sites

Witam

Zacznijmy od tego Co twoja BFF chcę osiągnąć bo zdanie "niech on zobaczy, jak to jest" to nie jest sprecyzowana odp.

"jak mu zabronię tam pójść, to będzie miał nauczkę" to wyjście odradzam każda akcja wywołuje reakcję więc niech nie walczy z nim , to nie jest wyjście.

Tu informację są sprzeczne "od roku jest mężatką. Niedawno (dopiero po ślubie) dowiedziała się, że mąż nie zachowywał się w porządku"

Ciężko jest określić jak ma się zachować Twoja BFF bo bez jej relacji i przemyślenia na ten temat można wysnuć troszeczkę pochopne wnioski dlatego z radami się wstrzymam.

Wypytaj ją o wszystkie szczegóły i wtedy się pomyśli 

Pozdrawiam Ghost

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.