Jump to content

Jak pomóc przyjaciółce, która chce się mścić


Recommended Posts

Dzień dobry, chciałam prosić o wskazanie sposobu, w jaki powinnam rozmawiać z moją przyjaciółką. Kobieta ma 26 lat, od roku jest mężatką. Niedawno (dopiero po ślubie) dowiedziała się, że mąż nie zachowywał się w porządku wobec niej, gdy byli już zaręczeni - spotykał się z innymi kobietami, flirtował itd. Doszło między nimi do wielu burzliwych rozmów. Twierdzi, że jej nigdy nie zdradził, ale sam obiektywnie przyznał, że pozwalał sobie na zbyt wiele. Starają się budować swoje małżeństwo, ale niestety przyjaciółka kompletnie straciła do niego zaufanie. 

Nie mam pojęcia, w jaki sposób z nią rozmawiać, ona pyta mnie o rady i czy uważam, że dobrze postępuje zabraniając mu np. spotkań ze znajomymi, na których będą też kobiety... Nie niepokoiłabym się aż tak bardzo, gdyby nie to, że mam wrażenie, że kieruje nią tylko chęć "odegrania się" na mężu. Powtarza rzeczy w stylu "niech on zobaczy, jak to jest", "jak mu zabronię tam pójść, to będzie miał nauczkę". 

Nie chcę rozwiązywać za nich ich problemów, chciałabym tylko nakierować ją jakoś na właściwe myślenie. Tylko - no właśnie - właściwe, czyli jakie?

Edited by Villem
Link to comment
Share on other sites

Witam

Zacznijmy od tego Co twoja BFF chcę osiągnąć bo zdanie "niech on zobaczy, jak to jest" to nie jest sprecyzowana odp.

"jak mu zabronię tam pójść, to będzie miał nauczkę" to wyjście odradzam każda akcja wywołuje reakcję więc niech nie walczy z nim , to nie jest wyjście.

Tu informację są sprzeczne "od roku jest mężatką. Niedawno (dopiero po ślubie) dowiedziała się, że mąż nie zachowywał się w porządku"

Ciężko jest określić jak ma się zachować Twoja BFF bo bez jej relacji i przemyślenia na ten temat można wysnuć troszeczkę pochopne wnioski dlatego z radami się wstrzymam.

Wypytaj ją o wszystkie szczegóły i wtedy się pomyśli 

Pozdrawiam Ghost

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.