Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Czy mam fobie spoleczna?


Mileyka
 Share

Recommended Posts

Witam,lekarz psychiatra w 2007 roku zdiagnozowal mi psychoze,chorowałam 3 razy na psychoze,pomiędzy chorobami nie miałam omamow.Chodzi o to czy zostałam na pewno dobrze zdiagnozowana.Bo mi się wydaje że mam chyba dwie choroby,dwa zaburzenia,czyli psychoze i fobie spoleczna.Czy to możliwe żebym miała dwie choroby naraz?Czytałam trochę o fobii w internecie i mam wszystkie jej objawy.Praktycznie nie wychodzę z domu bo boję się kontaktu z ludźmi,może nie że wszystkimi ale po prostu bardzo unikam ludzi.Kiedy rozmawiam z kimś obcym bardzo się denerwuje,mam drżenie rąk ,nie wiem gdzie spojrzeć itd.Do takiego stanu doprowadzili mnie ludzie ,bo mnie bardzo krzywdzili od wielu lat,szczególnie kobiety..ich się po prostu boję i,nie mam własnej samoobrony,nie pracuje bo nie mam na tyle odwagi by pracować bo dla mnie to kupa stresu przed ludźmi.Co ja mam zrobić?Chciałabym pójść do pracy,a nie mogę,bo mam leki,proszę mi pomóc czy to fobia społeczna,dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

Przede wszystkim jeśli jest Pani pod opieką lekarza proszę mu powiedzieć o tych objawach. Prawidłową diagnozę może postawić tylko lekarz specjalista - psychiatra. Natomiast z psychologiem może Pani pracować nad samooceną, budowaniem oparcia w sobie, radzeniem sobie z trudnymi doświadczeniami z przeszłości i obawami w kontaktach z ludźmi.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.