Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Napady lękowe


Polina

Recommended Posts

Witam, mam 24 lata. Na wstępie muszę powiedzieć, że od zawsze byłam bardzo nerwową osobą. Już w dzieciństwie miałam różne "zawirowania" psychiczne - lęki, fobie, problemy z kontaktami z ludźmi. Od jakiegoś czasu mam pewien uciążłiwy problem. Od czasu do czasu niespodziewanie ogarnia mnie nagłe uczucie lęku. Dzieje się to w różnych sytuacjach. Czasem po prostu siedzę w domu, nie mam żadnego powodu do stresu, ale nagle ogarnia mnie lęk przed czymś nieokreślonym i stres. Czuję się pobudzona i nie mogę usiedzieć w miejscu. Jestem bardzo napięta i nie wiem, co ze sobą zrobić. Przypomina to chyba trochę atak paniki. Czy może być to objaw nerwicy lękowej? Kiedyś już borykałam się z czymś podobnym, ale wtedy przechodziłam trudny okres i myślałam, że jest to spowodowane głównie przemęczeniem. Ale teraz powraca i takie ataki mam już prawie codziennie. Utrudnia mi to życie. Np. czasem zaczynam to czuć, kiedy jadę autobusem do pracy. Mam ochotę nagle wysiąść itp. Czy w takim przypadku konieczne jest leczenie farmakologiczne czy wystarczyłaby terapia?

Link to comment
Share on other sites

@Polina

Opisuje Pani swoje trudności, które określa jako pojawiający się znienacka lęk. Mówi Pani, że ostatnio zdarza się to niemal codziennie. Pyta Pani o naturę tego problemu, ale bez rozmowy diagnostycznej z Panią, tylko na podstawie informacji na forum, udzielenie odpowiedzi nie jest możliwe. Podejrzewa Pani, że to napady paniki, ale istnieją różne rodzaje zaburzeń lękowych, więc trzeba by dokładniej przyjrzeć się objawom, by ustalić, co jest ich przyczyną i jak można ją leczyć. Warto skontaktować się z lekarzem psychiatrą, który może zlecić wykonanie dodatkowych badań, jeśli uzna to za zasadne. W następnej kolejności warto rozważyć kontakt z psychoterapeutą, który przyjrzy się z kolei tematowi pod trochę innym kątem, niż psychiatra.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.