Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Nie radzę już sobie


Daniel30
 Share

Recommended Posts

Witam mam 30 lat jestem mężczyzna od dłuższego czasu mam ataki agresji rzucam przedmiotami lub w coś uderze krzycze poprostu wpadam w taki amok nie trwa to długo ale jednak odbija się to na żonie i dzieciach od dłuższego czasu widzę ze jest coraz gorzej i juz nad tym nie panuje do tego nic mi sie niechce moge leżeć caly dzień w łóżku i patrzec w tv czuje w środku tak jakby strach niewiem co mam robić boje sie że dojdzie do tego że moge uderzyć żonę ciagle czuje ten strach w srodku czuję że potrzebuję pomocy proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

@Daniel30

Mówi Pan, że od dłuższego czasu bywa bardzo wzburzony i wtedy zdarza się Pani wybuchać. W trakcie uderza Pan w coś, rzuca przedmiotami, krzyczy. Ponadto informuje Pan, że miewa tak zły nastrój, że jest skłonny cały dzień przeleżeć w łóżku. 

Nastrój dysforyczny, czyli drażliwy, jest objawem charakterystycznym między innymi dla depresji. Częstym zwłaszcza u mężczyzn, którzy zamiast przejmującego smutku i przygnębienia nierzadko czują właśnie rozdrażnienie, niepokój. Problemy z motywacją i utratą energii, chęci do działania także. Oczywiście depresja ma więcej różnych objawów, więc na podstawie krótkiego wpisu na forum nie da się jej zdiagnozować. 

Warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą w tej sprawie, bo być może zleci on jakieś bardziej szczegółowe badania. Ponadto dobrym pomysłem wydaje się też kontakt z psychoterapeutą. Obaj ci specjaliści pod trochę innym kątem przeprowadzają diagnozę i ich praca polega w zasadzie na czymś innym – często połączenie obu form pomocy jest rozwiązaniem optymalnym.
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.