Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Nieśmiałość, samotność u mężczyzny po 30-tce


Recommended Posts

Cytat

Witam,
Jestem 30 letnim mężczyzną i mam problem, który męczy mnie już od bardzo długiego czasu. Otóż nigdy nie byłem w związku z kobietą, nigdy nie miałem żadnej intymnej relacji. Wszelkie próby poderwania jakiejś dziewczyny kończą się porażką. Będąc szczerym to przez okres studiów nie próbowałem podrywać jakoś szczególnie często, ale te momenty kiedy się przełamywałem, zawsze się kończyły tak samo. Jak np. proponowałem jakiś wypad do knajpy to dziewczyna np. mówiła, że nie ma czasu. Inna stwierdziła, że od razu „lepiej powiedzieć nie”. Byłem, na jednej „randce” (choć to właściwie było raczej spotkanie niż randka), po której dziewczyna stwierdziła, że jestem „fajny, ale ona nie chce się z nikim spotkać”. Czyli olała mnie i tyle. Potem na jakiś czas odpuściłem. Stwierdziłem, że „jak coś ma być to będzie”. Niestety przez ten czas nic się nie wydarzyło. 
Jakiś czas temu przeniosłem się do innego miasta. Pomyślałem, że ta przeprowadzka to może być nowy start także w relacjach z kobietami. Jak nietrudno się domyślić nic z tego. Jechałem np. z jedną dziewczyną autobusem, zaczęliśmy rozmawiać, umówiliśmy się na wypad w weekend. Kiedy jednak przyszło co do czego nie odebrała telefonu, nie odpisała na sms-a. Z inną byłem wstępnie umówiony, ale raz, drugi, trzeci przekładała termin spotkania by w końcu nie przyjść. Próbowałem też sponatnicznie podchcodzić do jakiś dziewczyn np. w sklepie i próbowac je zagadywać. Oczywiście bez rezultatu. Portale randkowe też przerabiałem – bez skutku. 
W międzyczasie zacząłem pracować nad sobą – słownia, lepsze ciuchy, kursy itd. Oczywiście nie robiłem tego tylko po to, żeby kogoś poznać, ale liczyłem, że zwiększy to moje powodzenie. I tu też się zawiodłem. 
Nie wiem już co mam robić. Bardzo mi to wszystko ciąży. Nie idealizuje związków, ale przez tą całą sytuację jestem bardzo sfrustrowany. Ta cała sytuacja bardzo mnie dołuje. Nie potrafię pojąc jak to jest, że niektórzy faceci mają takie powodzenie, albo jesli nawet nie to jakoś wchodzą w związki. A ja pracuję nad sobą, przełamuję niesmiałość i mam na koncie same porażki. 

Będę wdzięczny za jakąś odpowiedź i radę.

Szanowny Panie,
przepracowywanie tego typu i tyle czasu trwających trudności, o których Pan pisze, wymaga zwykle wnikliwego rozpoznania ich przyczyn. Może się to odbyć podczas konsultacji z psychoterapeutą. Czasami okazuje się, że stoi za tym nieuświadamiany do końca problem z poczuciem własnej wartości lub przekonania utrudniające nawiązywanie kontaktów z płcią przeciwną. Tym, co może Pan spróbować zrobić we własnym zakresie, to poddać głębokiej refleksji swoje kryteria doboru kandydatek na partnerkę. Być może próbuje Pan nawiązać kontakt z kobietami, które akurat nie szukają kogoś takiego jak Pan, a tymczasem inne grono kobiet mogłoby właśnie cenić posiadane przez Pana cechy. W takiej sytuacji należałoby zacząć szukać gdzie indziej bądź inaczej. Proszę też zastanowić się nad tym, jak Pan ocenia swoje umiejętności podtrzymywania kontaktu z płcią przeciwną oraz asertywność w zakresie komunikowania własnych zamiarów i potrzeb. Inicjowanie kontaktu z kobietą z nadmierną uniżonością może stawiać Pana na przegranej pozycji lub doprowadzić do relacji z osobą apodyktyczną, niezdolną do funkcjonowania w związku partnerskim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.