Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Zaburzenia Koncentracji w nerwicy lękowej


Niki
 Share

Recommended Posts

Monika 28 lat. Od dłuższego czasu występują u mnie objawy nerwicy lękowej.Leczę się odpowiednimi lekami zapisanymi od psychiatry biorę paroxinor .Był taki czas kiedy odstawiłam leki bo czułam się już dobrze ale potem pojawiły się problemy ze snem przez długi okres czasu nie mogłam spać.Dodam też że musiałam zrezygnować też z pracy.W pracy też przeszłam dużo nerwów i stresów i przy końcu dostałam lęku wogule do niej przychodząc.Nie pracuje już tam w tym czasie jeszcze gdy tam pracowałam miałam bardzo dużo obowiązków i martwiłam się wiele razy że się z niczym w niej nie wyrobie chociaż zawsze zdążyłam z robić wszytko na czas.Niewiem jakieś dziwne odczucie mi towarzyszyło.Zaczełam brać znowu leki paroxinor i dwa inne na spanie.Spanie się unormowało ale od stycznia zaczełam nauke w szkole i pojawiły się problemy z koncentracją w sytuacji kiedy się uczę.Nie mogę się skupić bardzo kiepso zapamiętuję i znów towarzyszą mi myśli że się z materiałem nie wyrobie na sprawdzian.Denerwuje mnie to bardzo bo jednocześnie stresuję się tym że nie zaliczę sprawdzianu..I w tym czasie gdy prubóję się uczyć z książki czuję zawsze delikatne przetykanie się uszu.I to przetykanie towarzyszy mi tylko wtedy gdy się uczę lub gdy myślami powracam do byłej już pracy.Strasznie mi to utrudnia skupienie..Czemu tak się dzieję??? Dlaczego to powoduje takie tródności z koncentracją????

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

przede wszystkim powinna Pani te objawy zgłosić lekarzowi, który przepisywał Pani leki. Mogą to być skutki uboczne leków, trzeba to sprawdzić z lekarzem.

Pisze Pani, że lęk i napięcie oraz problemy z koncentracją i zapamiętywaniem występują głównie w dwóch sytuacjach: gdy Pani się uczy i gdy Pani myśli o byłej pracy.

Stres powoduje problemy z koncentracją i zapamiętywaniem. To, że Pani się wtedy denerwuje tylko zwiększa stres, więc problem nie znika. Stres powoduje również napięcie mięśni, przyspieszone bicie serca, podwyższone ciśnienie krwi - to naturalne objawy stresu. Może z tego powodu doświadcza Pani objawów w fizycznych w uszach.

W obniżeniu poziomu stresu może Pani pomóc: relaksacja, joga, medytacja, ćwiczenia fizyczne. Z psychologiem może Pani pracować nad zatrzymywaniem bądź zmianą myśli, które powodują w Pani lęk.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.