Jump to content

pustka i brak fundamentu wartości


premium2019

Recommended Posts

Moja historia wygląda tak:

moi rodzice, kolejno dziadkowie i kolejne pokolenia miały trudne dziecinstwo. Alkohol, nałogi, zastraszanie itp. Zadnych zdrowych relacji. 

Gdy sie urodzilam, w rodzinie panowala bojowa atmosfera i konflikty. Rodzice czesto powtarzali mi jako malej dziewczynce historie rodzinne, o swoich ranach i ranach dziadkow.

O tym, jak mama byla wykorzystywana, jak tate ojciec skopal jako male dziecko i nie mial na chleb. Zero poczucia wlasnej wartosci, wyizolowanie od innych ludzi, malo tego w moim otoczeniu byli ludzie, ktorzy to wykorzystywali i traktowali z wyzszoscia.

Choc rodzice powtarzali, ze mnie kochaja i ze jestem madra, ja przez to wszystko na co patrzylam i co slyszalam nie moglam w to uwierzyc. Ciagle widzialam mame i tate smutnych, bardziej niz innych ludzi. Nie mieli przyjaciol. Ja przez to wyrobilam w sobie zdanie, ze pochodze z gorszej rodziny, mam w sobie tak wielki kompleks nizszosci ze ten dol, to juz chyba przepasc.

To pustka, ktorej nie da sie zajesc, ani zasypac ludzmi ani niczym innym.

To spowodowalo wiele problemow w moim zyciu i wchodzenia w toksyczne relacje. To wiem i juz tego unikam, ale nadal patrzac na siebie w glebi duszy czuje smutek i to ze nigdy innym ludziom nie dorownam. 

Jak mam zbudowac fundament poczucia wlasnej wartosci, skoro moi rodzice jej nie mieli ani nikt z rodziny, napatrzylam sie na zle traktowanie mojej rodziny? Jak mam budowac, skoro nie mam zadnego podparcia, a tylko wspomnienia wycofania rodzicow i ich ran i trudnego dziecinstwa?? 

Link to comment
Share on other sites

Dodam, ze oprocz tego co zostalo mi wpojone, system postrzegania mnie, naszej rodziny i swiata, to jeszcze spotykalam na swojej drodze ludzi, ktorzy mnie w tym utwierdzali uzywajac wobec mnie wulgaryzmow i przemocy psychicznej.

Nie mam z czego czerpac poczucia wlasnej wartosci, z dziecinstwa ani mojej rodziny na pewno nie. Same wspomnienia o tym, jak smutne bylo moje zycie w dziecinstwie przyprawia mnie o lzy. Dowartosciowywalam tylko rodzicow, a jak ja tego potrzebowalam to zamykali sie na moje uczucia. Do tej pory mam schize ze ludzie maja mnie gdzies i moje zdanie, ze jestem niewidzialna i ze kazdy ma gdzies co mysle i czuje

Link to comment
Share on other sites

Cytat

utwierdzali uzywajac wobec mnie wulgaryzmow i przemocy psychicznej

Cytat

Nie mam z czego czerpac poczucia wlasnej wartosci, z dziecinstwa ani mojej rodziny na pewno nie. Same wspomnienia o tym, jak smutne bylo moje zycie w dziecinstwie przyprawia mnie o lzy.

idź do psychologa na forum to mogę napisać tylko opinie (która nic nie znaczy w przypadku autorytetu wykształcenia) ale wszyscy mamy wątpliwości taka nasza natura (dobre/złe czy ja też taki/taka jestem) 

Cytat

 Do tej pory mam schize ze ludzie maja mnie gdzies i moje zdanie, ze jestem niewidzialna i ze kazdy ma gdzies co mysle i czuje

czemu tak myślisz ? pewnie nie odwracałaś się do nikogo plecami 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.