Jump to content

ludzie, ludzie, ludzie


jasmin

Recommended Posts

Tak jak w tytule, problemem chyba są ludzie. Nie wiem czemu, ale osoby, które znam zaczynając pracę, szybko popadają w jakieś nieszczęścia w pracy. Najczęściej to problemy z ludźmi, plotki, fałszywe oskarżenia, obelgi, chamstwo, wmawianie romansów itd.... . 

Czy ktoś może podpowiedzieć, jak ogarniać sytuację związaną z ludźmi? Jak się dogadać? Albo przynajmniej jak przestać się stresować? Jakie doświadczenia macie ze swojej pracy?

 

Link to comment
Share on other sites

Witam, warto podejmować świadomy wysiłek aby unikać zaangażowania w niezręczne sytuacje, niejako je omijać, trzymać się z dala od grona osób snujących intrygi, plotkujących. Ponadto, istotne jest rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, asertywności i w razie potrzeby sygnalizowanie, że nie życzymy sobie jakiegoś traktowania. Dodatkowo, warto skupiać się na swoich obowiązkach i pozytywnych aspektach własnej pracy. Nie zajmować się myśleniem o tym, co może w ludziach rozczarowywać, lecz na innych kwestiach i sprawach. Swoje tajemnice, życie osobiste raczej zachowywać dla siebie, nie być zbyt wylewnym jeśli nie ma się absolutnej pewności i silnego zaufania do człowieka, z którym rozmawia się, a nawet wtedy nie zwierzać się ze wszystkiego, zwłaszcza, jeśli nie ma to żadnego sensu, praktycznego pożytku z tego nie ma. Nie mamy kontroli nad tym, co myślą inni i czy plotkują, ale możemy nauczyć się mieć do tego duży, zdrowy dystans. Ludziska gadają, często plotą trzy po trzy, trzeba to radykalnie zaakceptować (przyjąć do wiadomości) i żyć dalej w zgodzie ze sobą, nie biorąc tego do siebie, nie będąc tym nadmiernie przejętym. Takiej postawie sprzyja wysokie poczucie własnej wartości, którego rozwijaniem także warto zainteresować się.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.