Jump to content

Jedynaczka z rodziny, w której chciano adoptować


AsiaŚ

Recommended Posts

Cześć,

postanowiłam napisać post, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć podobnych wątków, a już sobie sama nie radzę z tymi przeżyciami. Mam wrażenie, że to temat tabu (nie tylko w naszym społeczeństwie). Jestem jedynaczką, moi rodzice próbowali adoptować dziecko, kiedy miałam około 9-10 lat. Do moich osiemnastych urodzin w moim domu przebywały 3 osoby z domów dziecka. Przynajmniej raz w miesiącu ja i moi rodzice bywaliśmy w domach dziecka. Przez pierwsze lata rodzice jeździli sami. Potem zaczęli zabierać mnie. To są jedne z nardziej traumatycznych wspomnień jakie mam. Dyrektor domu dziecka, z którym moi rodzice sie "zaprzyjaznili', organizował spotkania (inaczej nie potrafię tego nazwać), na których mydlił nam oczy, że będziemy mogli adoptować, częstował ciastem i opowiadał bzdury. Do dzisiaj pamiętam pokój, w którym się spotykaliśmy, zapach pomieszczeń i smak tego ohydnego "deseru".

Mogłabym Wam dużo więcej opowiedzieć o tych przeżyciach, ale może zostawmy to na później. 

Po kilku latach porażek, pojawiła się w naszym życiu dziewczynka. Pochodziła z bardzo patologicznej rodziny, ale niestety, jej rodzice nie zrzekli się praw. Jedyną opcją była rodzina zastępcza. Była u nas tak często, jak się dało, co weekend, na wszystkich feriach, wakacjach, świętach. Dla mnie była siostrą. Przeżyłyśmy razem kawał życia. W międzyczasie pamiętam wizyty kuratorów kiedy byłam maluchem, pytania o to, dlaczego chce mieć rodzeństwo (miałam 10 lat, do tej pory mam poczcie, że przeze mnie moi rodzice nie mogli adotować). 

W dużym skrócie, nie udało się i zamiast do nas ( rodziny, ktora byla z nią około 5 lat, trafiłana na pół roku do rodziny, któkmra była bardzo bogata. Na pół roku, ponieważ skończyła 18 lat. 

Miałyśmy potem kontakt przez długi czas, ale przyszedł moment, że to się skończyło. Miałyśmy kilka lat przerwy. Potem się spotkałyśmy. Byłyśmy starsze o 5/6 lat. Ale dogadywalysmy się dalej tak, jakbyśmy się widziały wczoraj. Od tego spotkania minęło jakieś 6 lat. Nie mamy już kontaktu. Kiedy powiedziałam rodzicom, że się z nią widziałam i zaprosiłam ją do naszego domu rodzinnego, obrazili się na mnie, wręcz mieli pretensje, że nie chcą się z nią widzieć. Myślę, że to dlatego, że dalej mają traumę przez to, jak wszystko się potoczyło. Ale chyba ich usprawiedliwiam. 

Szukam ludzi, którzy przeszli przez to co ja. Szukam osób, które były dziećmi z rodzin, które chciał być rodzinami zatępczymi, lub próbowały adoptować, ale się nie udało. 

Nie potrafię sobie poradzić z tym, co przeszłam. Zdaję sobie sprawę z tego, że dzieciaki z domów dziecka potrzebują wsparcia i pomocy. 

Ale My też jestemy, istniejemy, nie radzimy sobie z życiem. Mnie moje przeżycia prawie zniszczył. Mojego kolegę zabrały. Zawsze wracają jak bumerang. Proszę, jeśli ktoś był w podobnej sytuacji, napiszcie. 

Dziękuję. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.