Jump to content

Mąż ciągle mnie obraża, krytykuje, obwinia za wszystko...


19060511

Recommended Posts

Witam, 

W tym roku kończę 30 lat, jestem matką dwójki wyjątkowych dzieci i żoną (chociaż często czuję się jak kucharka i sprzątaczka) mężczyzny, dla którego robię wszystko by był szczęśliwy, zadowolony, a i tak ciągle jest mało i źle... Kiedyś było inaczej czułam, że jest we mnie zakochany do szaleństwa, a później to się zmieniło. Teraz ciągle słyszę co zrobiłam źle lub czego nie zrobiłam, że jestem beznadziejna, do niczego, biedaczka, że źle wyglądam. Awantura jest nawet kiedy wstając rano nie zgaszę światła na tarasie, które było włączone na noc, ale kiedy to on o tym zapomni ja wgl nie komentuje. Rano przed pracą kiedy wszyscy śpią ja gotuję obiad, a później i tak słyszę pretensje, że za mało, że jeszcze powinnam kanapki zrobić do pracy... Jeśli mi się zdarzy coś niechcący uszkodzić, lub nawet uderzę garnkiem o garnek słyszę krzyk, a kiedy jemu się zdarzy ja znowu nie krytykuje, nie obrażam, a mówię każdemu może się zdarzyć. Ostatnio na urodzinach przy wszystkich chwalił mój tort, a kolejnego dnia wyzwał mnie od szmat z jakiegoś blachego powodu. Ciągle słyszę, że wszystko mamy dzięki jego rodzinie bo moja to biedaki, mimo iż pomogli ile mogli i nadal to robią. Zresztą ja pracuje na ponad etat i zarabiam całkiem dobrze w porównaniu do innych znajomych kobiet. Specjalnie biorę dodatkowe godziny, żeby nie słyszeć, że za mało zarabiam. Moi rodzice pomagali nie tylko finansowo, ale i fizycznie przy sprzątaniu domu po wykończeniu, przy pilnowaniu dzieci, drobnych i większych naprawach, a i tak ciągle słyszę, że nic nie pomogli bo przecież powinni nam dać sporą sumę. A ja uważam, że tak naprawdę nic nie muszą nam dawać. Dlaczego mój mąż w jednym momencie mnie przytuli, pochwali, a w drugim wyzywa, obraża i traktuje jak śmiecia. Ostatnio pojechaliśmy ze zb na dyskotekę, dzieci zostały z moimi rodzicami. Mąż tańczył ze mną, nawet przez chwilę był zazdrosny o chłopaków którzy zwrócili na mnie uwagę, a po chwili tańczył na parkiecie z jakąś małolata i jeszcze mówił mi, że fajna była i się jemu podobała.. Często słyszę od niego straszne rzeczy, aż wstyd mi tutaj pisać. Nie wiem co robić, przy nim ciągle żyje w strachu, co znowu będzie źle, o co tym razem się przyczepi... Pomocy 😢

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.