Jump to content

Znalezienie mężczyzny do trwałej relacji


Natalia1991

Recommended Posts

Czy możecie polecić kogoś, kto pomoże w takim przypadku (osobiście lub online): rany po trudnej relacji z ojcem leczone na dwuletniej terapii, ale wciąż jest problem ze znalezieniem mężczyzny do udanej, trwałej relacji.

6 lat temu przez rok byłam w związku, w którym niby wszystko było super, ale w momencie, gdy mieliśmy razem zamieszkać (co było jego pomysłem), on się wycofał.

Od 6 lat moje relacje są krótkotrwałe, bo mężczyźni odsuwają się, gdy widzą, że nie pójdę z nimi szybko do łóżka.

Link to comment
Share on other sites

Cześć Natalia

Twoje pytania są bardzo obszerne, aby w pigułce na nie odpowiedzieć. Widzę tutaj kilka punktów do omówienia, a rozwiązania można podzielić na te doraźne i długotrwałe.

Temat przeżyć i wzorców z dzieciństwa, traum, to faktycznie wymaga terapii. Nie miej  presji, że to już dwa lata czy dłużej, skoro coś destrukcyjnego trwało i wpływało na Ciebie latami. Tutaj nie ma zasady ile, chodzi o progres.

Ma trwać tyle, ile tego potrzebujesz, pod warunkiem, że czujesz ten właśnie progres. Jeśli w ogóle nie, to możliwe że trzeba zmienić rodzaj terapii lub nawet terapeutę - do przemyślenia.

Jest to ważne, bo rzutuje na całe Twoje życie i dalsze relacje z innymi ludźmi :)

Jako pomoc w osiągnieciu ulgi na tzw "już" mogę Ci tutaj z własnej praktyki zasugerować, użycie wewnętrznej empatii wobec naszego oprawcy, po co? Po to, aby się wyzwolić od własnego dręczenia psychicznego. Mam tu na myśli, nie oczekiwanie złotego środka na wymazanie bólu lub zadośćuczynienie za cierpienie ale raczej zrozumienie, rodzaj współczucia, że ktoś kto krzywdzi, kto nas skrzywdził, wcześniej sam został jakoś skrzywdzony. Sam sobie z tym nie poradził i ma teraz zaburzony obraz świadomości własnych czynów lub co gorsze takie uwarunkowania genetyczne, które sprawiły, że nie odczuwa głębokich emocji, jest uszkodzony emocjonalnie i nie da się tego zmienić.

Niektóre dzieci, niestety rodzą się kalekie i jeżdżą przez całe życie na wózku, a inne rodzą się bez odczuwania empati i jeżdzą po psychice i emocjach innych ludzi.

Dlatego właśnie zrozumienie i współczucie pomaga ukoić ten ból.

Nie możemy oczekiwać zmian ze strony drugiego człowieka, których on sam nie ma potrzeby widzieć do zmiany ale możemy zmienić nasze własne postrzeganie kogoś i zadbać o swoje granice. Powinniśmy też zaakceptować fakty i przestać "boksować się z koniem"

Pytanie..czy można karać np. kogoś niewidomego, że przeszedł nam po stopie? czy lepiej dostrzec to, że ktoś jest niewidomy i nie obwiniać się bo nas podeptał. Odpuszczanie - pomaga, łagodzi cierpienie. Doświadczenie, powinno uczyć nas jak się bronić.

Polecam Ci też wyjście, ze stanu intro - mocnego skupiania się na swoim wnętrzu, uczuciach, a bardziej zacząć działać z myślą, na zewnątrz, co mogę zrobić dziś dobrego dla siebie, na co mam bezpośredni wpływ w moim życiu, Ja jako Natalia?

Potrzeba jest tutaj troska o samego siebie, aby zapisać negatywne DOŚWIADCZENIA tymi dobrymi, pozytywnymi.

Dobrze, że tu napisałaś bo to jest właśnie taki mały krok :)

Powiem Ci też, że np. ja wchodzę czasem świadomie w różne niekomfortowe sytuację, czy to w pracy czy też prywatnie, by oswoić się z tym, tak jak z wejściem do zimnej wody - początek cholernie trudny, a potem to się już pływa ;) - kolejny mały krok do przodu :)

Odnośnie związków i seksu.

To też jest kwestia postrzegania i odczuć, jak ten związek i sex nam się kojarzy? Czy negatywnie czy pozytywnie? To ma właśnie wpływ na to jak dalej reagujemy.

Dla jednej kobiety seks jest czymś wspaniałym, rodzajem odczuwania głębokich doznań, emocjonalnego odprężenia i bliskości z partnerem, dawania sobie ciepła, akceptacji, wyrażaniem swoich uczuć itp. A dla drugiej, to trauma, poczucie krzywdy, strachu przed oceną, brakiem akceptacji, wykorzystaniem jako broni do zadawania ran.

Dlatego sam seks nie jest ani dobry, ani zły. Wszystko zależy od naszego wewnętrznego przekonania i wcześniejszych doświadczeń.

Pocieszające jest to że, to na co mamy wpływ możemy w sobie zmienić jeśli tylko chcemy. Świadomość jest pierwszym krokiem do tego by powstała chęć, a chęć to kolejny krok przed działaniem w kierunku zmiany :)

Czas też jest tutaj pojęciem względnym, co znaczy szybko? i dla kogo?

Powiem z mojego punktu widzenia jako mężczyzny.

Jasne, że można przyjąć perspektywę pierwszego spotkania czy kilku spotkań... ale też zaznaczam, że bez oceny, bo czy coś jest szybkie czy wolne, wcale nie definiuje że złe czy też własnie dobre.

Czyli, seks na pierwszej randce nie oznacza kogoś "łatwego" tak samo jak seks dopiero po miesiącu znajomości nie określa, że ktoś jest taki porządny. Ogólnie można też przyjąć, że skrajności są destrukcyjne.

Zdrowiej na pewno jest nauczyć się balansować gdzieś pomiędzy punktem ogólnie przyjetej skali 0 - 10. Wszystko zależy od tego, jakie towarzyszą temu emocje i intencje.

Powiem, ze swojej perspektywy, że gdybym spotykał się z kobietą która mnie pociąga, interesuje i czułbym, że między nami jest ta chemia, to chciałbym się z nią kochać i dążył bym do tego. Uważam jest to ludzkie, zdrowe, naturalne i co więcej, tak być powinno.

Jeśli kobieta nie byłaby gotowa na taką bliskość...to, faktycznie z nowo poznaną osobą, nie naciskałbym na tych pierwszych spotkaniach, mimo że próbowałbym do tego doprowadzić. Z czasem jednak uzyskując trzy, cztery odmowy w przeciagu trwania tej relacji, odczułbym, że problem musi być po mojej stronie, ktoś mnie nie chce, nie akceptuje, nie jestem dla tej wystarczająco atrakcyjny lub się mną bawi dla zabicia własnej nudy czy zaspokojenia czegoś innego. Moje emocje by wystygły, umarły = koniec relacji.

Dlatego szukałbym i prawdę mówiąc szukam kogoś kto odwzajemni moje potrzeby, fizyczne i psychiczno-emocjonalne.

Mężczyźni w brew stereotypom, mają bardzo dużą potrzebę akceptacji i emocjonalnej bliskości, a nie tylko samej potrzeby fizycznej, mimo iż ta fizyczna jest cholernie ważna.

Np. ja muszę czuć, że ktoś mnie kocha i rozumie, a nie tylko ze mną jest i uprawia seks. Z kolei bez seksu, a z samą bliskością emocjonalną, czułbym sie jak z siostrą i też by umarło.

Do związku, by istniał, musi być zaspokojona pewna składowa szerszych potrzeb.

Jeśli nie jesteś gotowa na relację, jeśli czujesz, że masz własne wewnętrzne problemy, to zadbaj w pierwszej kolejności o siebie, byś odzyskała lub zbudowała stabilną równowagę i poczucie niezależnego własnego szcześcia.

Ja zacząłem sam też o to walczyć, aktualnie biegam kilka razy w tygodniu po pracy, czytam i oglądam interesujące mnie materiały, a gdy tylko mogę to podróżuję, uczęszczam też na zajęcia z tematyki samorozwoju - gorąco polecam.

Prawda jest banalna - Trzeba samemu zacząć walczyć o własne szczęście, bo nikt za nas tego nie zrobi.

Szczeście to nie posiadanie czegoś lub kogoś, szczeście to stan naszej świadomości i poczucie wychodzące z wewnątrz.

To właśnie szczęśliwi ludzie potrafią budować szczęśliwe relacje, reszta to tylko zamki na piasku, propaganda, świat wirtualny typu insta happyness.

Mam nadzieję, że było tu coś dla Ciebie pomocne😊

Pozdrawiam Cię serdecznie :)

Janusz 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.