Jump to content
  • psycholog-online-skype-20222.jpg

Problemy życiowe, finansowe rozterki a trudności w małżeństwie


nanana123
 Share

Recommended Posts

Witam,

Jestem nowy na forum nie za bardzo mam z kim porozmawiać o moich rozterkach bo nikt z moich przyjaciół ani nawet moja najbliższa rodzina nie wie o moich problemach włącznie z moją żoną. Może opisze pokrótce kim jestem - mam 29 lat skończone dwa kierunki studiów, niedawno w pracy dostałem awans na szefa zespołu jakoś 2 lata temu miałem ślub mieszkamy w dużym mieście wojewódzkim.

Dla większości osób z daleka taki lakoniczny opis może wydawać się wręcz idylliczny ale całe moje życie jest zbudowane w tym mój związek i całe moje życie jest zbudowane w pewnym sensie na kłamstwie. Pochodzę z dobrego domu jednak od dziecka moja matka cierpiała na ciężką genetyczną chorobę i zmarła na początku moich studiów. Na początku studiów poznaliśmy się z moją obecną żoną i udało mi się jakoś przetrwać ten trudny okres w życiu.

Ze swojej głupoty a także w pewnym sensie z potrzeby zaimponowania mojej obecnej żonie(która pochodzi z bardzo bogatej rodziny) popadłem w pętlę długów która ciągnie się za mną do dziś. Obecnie mam na koncie 230 tys długów z czego przed ślubem udało mi się skonsolidować 130 tys niemniej jednak to jest ogromna kwota. Ukrywałem swoje problemy finansowe przed żoną po dziś dzień będąc nieszczerym w kontekście tego ile zarabiam żeby jakoś się to wszystko spinało. Codziennie czuje się w matni bez wyjścia. Jeśli to wszystko wyszłoby na jaw to moje małżeństwo jest skończone bo nie dość że kłamałem i oszukiwałem moją żonę praktycznie od samego początku naszego związku to jeszcze odkąd pracuję nie byłem wobec niej szczery ile tak naprawdę zarabiam.

Koniec końców próbuję konsolidować te kredyty żeby w jakiś sposób obniżyć te raty a w perspektywie w przyszłym roku prawdopodobnie dostanę kolejną podwyżkę która powinna postawić mnie na nogi. Jednak cała ta sytuacja i życie w bezustannym konflikcie doprowadza mnie na skraj załamania nerwowego. Poza stresem w pracy dochodzi też stres w kontekście comiesięcznego spłacania tych wysokich obciążeń i spinania tego wszystkiego w sensowną całość.

Wiem, że dla większości ludzi odpowiedź jest prosta: powinienem być szczery wobec żony i dać jej wybór i ponięść konsekwencje swoich głupich wyborów życiowych ale dla mnie sama myśl o takiej konfrontacji przyprawia mnie o zawał. Czuje że coraz bardziej się staczam odkąd zacząłem pracę zacząłem palić papierosy w dobrych okresach w pracy jest w miarę okej ale codziennie budzę się z ciężkim głazem na sercu. Co pomyśli o mnie moja żona jeśli to wyjdzie na jaw? Pomimo sukcesów w pracy i naprawdę świetnej relacji z żoną(Znamy się od samego początku naszych studiów) która wspiera mnie we wszystkim co robię w życiu i żyje nam się dobrze mamy mieszkanie bez kredytu(dzięki rodzinie żony).

Boję się że pewnego dnia to wszystko pęknie jak domek z kart. Poważnie myślę o terapii i rozwiązaniu moich problemów. Tak naprawdę piszę tego posta bo chciałem się wygadać przed samym sobą.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.