Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Lek escitil


Cytrynka85
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry,

Escitil jest lekiem przeciwdepresyjnym, którego dawkę i częstotliwość przyjmowania ustala lekarz. Jeśli niepokoją Panią objawy uboczne, które być może ten lek wywołał to proszę zgłosić ten fakt lekarzowi prowadzącemu.

Lekarz przepisał Pani ten lek na konkretne schorzenie i on ma najlepszą wiedzę jaki ewentualnie zamiennik zastosować i w jaki sposób  w procesie Pani leczenia.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dzień dobry.

Ja przyjmuję Escitil od 6 miesięcy. Nie zauważyłam u siebie problemów z wagą. W mojej ocenie szczególnie ważna jest obserwacja naszych zachowań i zwrócenie uwagi na to jak nasz organizm reaguje na stres (w tym przypadku redukcję napięcia).

Przez pierwsze dwa miesiące odczuwałam nadmierną senność. Lekarz wyjaśnił mi to w taki sposób, że mój układ nerwowy był przez wiele lat bardzo spięty. W momencie, gdy rozpoczęłam przyjmować leki, nerwy zaczęły "puszczać" i z organizmu zaczął schodzić stres zgromadzony w nim przez 17 lat. Dlatego ta senność. Po dwóch miesiącach (oraz po zwiększeniu dawki leku) senność minęła.

Po kilku miesiącach chodzenia na terapię przekonałam się, że prowadzenie dziennika emocji bardzo pomaga nie tylko u oswajaniu siebie z tym co w nas siedzi. Pomaga również terapeutom i lekarzom w obserwacji naszego stanu zdrowia. Dodatkowo idąc na wizytę do psychiatry robię na podstawie mojego dziennika notatki, w których streszczam to, co działo się pomiędzy ostatnią wizytą a obecną. 

Podsumowując: 
- jak reaguję na stres? 
- dziennik emocji
- konsultacja z lekarzem

Pozdrawiam serdecznie
Aga

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.