Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Kleptomania


banansm

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym się podzielić problem który ciąży w mojej rodzinie od dawna. Mianowicie chodzi o moją siostrę lat 28. Od kiedy pamiętam zawsze kradła pieniądze rodzinie. Najczęściej zdarzało się to kiedy odwiedzaliśmy dziadków, zawsze ginęły im pieniądze i wiele razy została na tym złapana były to czasy szkoły podstawowej/gimnazjalnej. Wizyty u cioci (siostry ojca) również kończyły się tym samym problemem. Robiła to na różne sposoby albo po prostu sięgała do kieszeni po pieniądze bądź kradła wartościowe małe rzeczy które wydawało się, że nikt się nie dopatrzy kończąc na sytuacjach kiedy nie rozliczyła się z zrobionych zakupów na które została wysyłana przez rodzinę. Nigdy nie dowiedzieliśmy się o żadnej kradzieży że sklepu. Teraz jest dorosła osoba i problemy ciągną się za nią do dziś. Mianowicie tonie w kredycie który moja mama zaciągnęła żeby spłacić dług z wziętych kredytów przez nią. Została przyłapana na zabraniu kilkuset złotych z sypialni mamy i jej partnera u którego obecnie mieszka pod pretekstem (chciałam pożyczyć) aczkolwiek nie informując nikogo.

Opisałem to w dużym skrócie. Jest osobą która nie myśli nic o sobie i konsekwencjach jakie niosą jej decyzję życiowe. Każdy pieniądz wydaje na zakupy, nie rozlicza w żaden sposób z kosztów jakie ponoszą ludzie w związku z nią. Całe jej życie obraca się tylko i wyłącznie wokół niej i zakupów.

Im jej starsza tym coraz bardziej to wszystko wygląda gorzej i prowadzi to do czegoś naprawdę złego.

Dodam, że nasza rodzina zawsze miała poszarpane relacje. Matka z ojcem nigdy nie żyła w zgodzie a jak żyła to alkohol to szybko zmienial. Obecnie jest rozwódka od 15 lat. Ojciec jest nałogowym alkoholikiem a przez cały okres kiedy pamiętam miał zawsze problemy z tym, tak jak wspomniałem został już nałogowym alkoholikiem. Jako dzieci to przeżyliśmy i odcisnęło to na naszej psychice dużo złego.

Jak nazwać to co dzieje się z moją siostrą? Proszę mniej jakoś nakierować

 

Dziękuję z gory

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.